укр eng

Історія моніторінгу

Проекти з моніторингу ЗМІ, реалізовані за останні роки:

1999-2002.  “Український монітор для вільних виборів”. Моніторинг рівнoсті доступу кандидатів до ЗМІ та інформації. Донори. Freedom House, Westminster  Foundation for Democracy, MATRA KAP, NED, Міжнародний фонд “Відродження”, Програма посольства США.

2000-2001. “Український монітор для вільних медіа”. Моніторинг рівності доступу до ЗМІ під час під час референдуму, ініційованого Леонідом Кучмою, а також щодо відкритості та розподілу медіавласності. Донори: Westminster  Foundation for Democracy, Міжнародний фонд “Відродження”

2002-2003. “Активна народна преса”. Моніторинг якості інформації та поширення 2-х вкладок до 48-ми регіональних газет із запитаннями читачів та відповідями політиків. Тираж: 3 мільйони 460 тисяч примірників. Донори: NED,  Міжнародний фонд “Відродження”.

2004. “Український монітор – за свідомий вибір” в рамках коаліції  “Новий вибір-2004” - моніторинг ЗМІ для забезпечення рівного доступу до ЗМІ кандидатів на пост Президента України. Донори: NED,  Міжнародний фонд “Відродження”, NDI, ОБСЄ, Програма підтримки ЗМІ посольства США.

2005. "Виборчий моніторинг українських та російських теленовин”. Донори: NDI.

2005. "Громадська медіа школа для професійних стандартів та правової освіти”. Тренінги для менеджерів та журналістів державних регіональних ЗМІ з професійних та етичних стандартів на основі результатів моніторингу якості інформації. Донори: OSCE.

2005-2006. "Моніторинг висвітлення європейської тематики в українських ЗМІ” на замовлення Інтерньюз-Україна». Донори: Представництво Європейської Комісії в Україні.

2006. "Барометр свідомого вибору”. Моніторинг відображення у ЗМІ виборчої кампанії через представлення головних проблем суспільства та партійних програм. Донори: Міжнародний фонд “Відродження”.

2007. “Моніторинг російських мас-медіа”. Проведення моніторингу російського телебачення і преси на предмет висвітлення теми російсько-українських стосунків у російських мас-медіа, які поширюються в Україні (2006-2007 рр.). Донори: NED.

2008. „Російські, українські та європейські мас медіа: моделі журналістики, якість інформації та стандарти новин”. Порівняння якості інформації російських, українських та європейських телекомпаній. Донори: NED.

2009-2010. "Український монітор  - за громадську платформу президента України". Проект має на меті підвищити поінформованість виборців щодо відповідності довиборчих програм кандидатів у президенти інтересам громадян (Президентські вибори - 2010); примусити політиків та урядовців під час формування своєї передвиборчої платформи приділити більшу увагу інтересам громадян. Донори: NED.

2009-2010. "Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі”. Проведення паралельного моніторингу регіональних ЗМІ, анкетування експертів та фокус-групові дослідження щодо основних соціально-демографічних груп регіону та їх проблем. Проект передбачає порівняльне дослідження результатів 1-ї та 2-ї хвиль. Донори: Європейський Союз та Рада Європи.

2010-2011. "Український монітор – за громадянську платформу регіональної влади". Проект має на меті підвищити поінформованість виборців щодо відповідності передвиборчих програм кандидатів інтересам громадян. Донори: NED.