укр eng

звіт за результатами моніторингу обласної преси за період з 10 по 16 вересня 2012 року


З 10.09.2012 по 16.09.2012
Медiа: Преса
Регiон: Вінницька область

 

Звіт за результатами моніторингу обласної преси за період з 10 по 16 вересня  2012 року

 

 

                                                       Загальні тенденції

  

         У період з 10 по 16  вересня  друковані  ЗМІ області продовжували аналізувати   арешт кандидата в народні депутати Руслана Демчака.   Пресою розглядалась як офіційна версія – підозра у земельних махінаціях та несплата податків так і неофіційна, висловлена адвокатами та дружиною  Демчака – політична діяльність та вибори. Не вислизнуло з уваги газет  і те, що губернатор Микола Джига опустився в загальнодержавному  рейтингу  газети «Коментарі» значно нижче, ніж був до цього.

       Писала преса і про  початок роботи окружних комісій, обговорювала чи зможе кандидат у народні депутати від ПР, олімпійська чемпіонка в Пекіні Наталя Добринська стати президентом збірної Федерації легкої атлетики. 

    Більшість видань користуються оціночними судженнями. Простежувалась і маніпуляція -  хаотизація новинних повідомлень, хоча насправді це лише позірний  характер. Насправді відбір новин здійснюється цілком свідомо.   

     На  минулому тижні симпатії та антипатії видань до  політичних сил  особливо не виділялись. Є певні моменти сховані за ширмою поведінки видань. Наприклад, «Реалії» тотожно загальноукраїнському виданню «Дзеркало тижня. Україна», яке за вуаллю симпатії до опозиції веде свою гру з «реформаторською»  частиною партії влади, також у хаотизації новин приховує свою промерську позицію.

      Крім того, все більше в друкованих ЗМІ з’являється політичної реклами, тому для об’єктивного узагальнення місця віддається  все менше.

 

  

  

                                                 Теми тижня

  1. Рейтинг голови ОДА Джиги
  2. Арешт кандидата в депутати Верховної Ради Руслана Демчака
  3. У виборчій комісії немає інтернету, але є звязок
  4. Реформа місцевого самоврядування
  5. Повернення рейсових автобусів у села.
  6. Напад благодійності за півтора  місяці до виборів                      

                              

                                            Головні спікери 

 

  1. Микола Джига – голова ОДА, кандидат у депутати ВР
  2. Сергій Татусяк – голова обласної ради
  3. Олександр Домбровський – самовисуванець, екс - губернатор Вінниччини, член команди Порошенка
  4. Наталя Добринська  - кандидат у депутати ВР від ПР.

 

               Частка виборчого контенту від загального об’єму новин:

 

«33 канал » - 30%

 «Ria»         - 5%

 

«Реалії»           - 35%

«Вінниччина»  -- 10%

 

«33 канал » у звітному тижні продовжував  тему затримання кандидата до ВР Руслана Демчака. На відміну від інших видань матеріал було подано в негативній тональності під заголовком «  Кандидати з «кримінальним хвостом» ?.  Це наштовхує на думку про замовний характер матеріалу.

Як завжди    газета розміщує матеріали негативного змісту щодо діяльності нинішньої влади, але здебільшого це листи дописувачів. Наприклад, мешканці трьох сіл Погребищенського району звертаються до губернатора з вимогою повернути єдиний на тиждень автобус.

    Таким же листом, але подякою від читача створюється абсолютно позитивний  образ кандидата в депутати Григорія Заболотного.

    У негативній тональності вийшов у газеті матеріал під заголовком « Виділяють гроші, будують школи за півтора місяці до парламентських виборів».  

         “Riaнамагається показувати об’єктивне ставлення до всіх, але  реально чи не може, чи не бачить далі свого порогу,  чи боїться це робити. Видання програло суди, замовлені місцевою владою. У суді доводи адвоката та газети не бралися до уваги взагалі. Складалось враження, що рішення писались напередодні судових засідань у кабінетах чиновників.

          Можливо це і диктувало в минулому номері, що з виборчих вийшло лише інтерв’ю з головою окружної комісії. Усі інші матеріали, що стосувались виборів – лише політична реклама.  

 

  «Вінниччина» намагається  демонструвати   нейтральність  до опозиції, однак діяльність партії влади висвітлює удвічі більше, хоча іноді має місце не лише позитивна інформація, а й  критична інформація.

      На перші шпальти цього номера, хоч і  винесено фотографії  героїв замальовок – простих людей   з районів, проте знаходиться місце і для  маленьких заміток визначного характеру для когось із керівників області.

Видання дещо уникає важливі новини та факти.  Декотрі новини подаються так, аби підняти значимість місцевої  влади у вирішенні важливих проблем області. Наприклад, виїзні наради   з приводу обговорення реформи місцевого самоврядування. Семінари проходять масштабно, але толку від них, окрім накачки за кого потрібно голосувати, немає.   

    Окрім Партії регіонів ні про жодну партію не  згадувалось.   

 «Реалії» продовжували  розслідування  арешту кандидата в депутати Р.Демчака. Причому розглядалось декілька версій: « На Вінничині розігрується інтрига року: змішалось усе – мільйони, вибори, оргзлочинність і СІЗО»

 На цілий розворот  розміщено інтерв’ю із кандидатом у депутати, який іде в команді Петра Порошенка, колишнім головою ОДА Олександром Домбровським. Схоже на замовний матеріал.   

Аналізу подій  у  всіх партіях, що піддаються моніторингу у цьому номері не було.