укр eng

Фінальний звіт за результатами моніторингу закарпатського телебачення (15 вересня - 26 жовтня 2014р.)


З 15.09.2014 по 26.10.2014
Медiа: ТБ
Регiон: Закарпатська область

Фінальний звіт за результатами моніторингу закарпатського телебачення (15 вересня - 26 жовтня 2014р.)

 

На ТБ,  незважаючи на стислі терміни проведення виборчої кампанії, у найгарячішу її пору спостерігалося стійке затишшя ( у новинних випусках). Хоча дві телекомпанії, які підлягають моніторингу, по-різному підходили до висвітлення кандидатів чи партій. У цій кампанії обидва телеканали (ЗОДТРК «Тиса-1» та «М-студіо») максимально оминали згадки про політиків чи політ сили у випусках новин, зате поміж новинами та іншими програмами, зокрема ЗОДТРК «Тиса-1», подавала активно як політсили, так і мажоритарників (частину сюжетів транслювали без згадки про політичну рекламу).

ЗОДТРК «Тиса-1». На ЗОДТРК «Тиса-1», під час новин не подавалася інформація про діяльність кандидатів і партій, ніби правильний підхід без джинси. Але одразу після новин без позначки «політична реклама» під написом «Пряма мова» висвітлювали без жодних згадок про агітацію деяких кандидатів, наприклад Ляшка та Тягнибока, які майже щодня з’являються в ефірі. У сюжетах постійно подавалися їхні поїздки, виступи, скандали , і що цікаво, які відбуваються десь в інших регіонах країни. Вже у другій декаді жовтня з’явилися рекламні ролики Блоку Порошенка.

ТРК «М-студіо» теж майже уникало виборчої інформації, зате наповну піарило кількох мажоритарників з одним прізвищем - Балога. Найчастіше (а це що випуску) у новинах подаються коментарі, звернення В. Балоги, проте ніколи не з’являється  він сам. Саме через висловлювання Балоги, подавалася інформація у негативі про «Народний фронт», Яценюка, Турчинова. Також фіксувалася інформація про діяльність ще одного Балоги - Івана, який наразі є головою закарпатської ОДА та балотувався паралельно до ВР.

У новинах ТРК «М-студіо» найчастіше фігурував Петро Порошенко у якості Президента, у сюжетах, де, зокрема, йшлося про підписання угоди про Асоціацію з ЄС та закону про особливий статус східних областей, про зустріч Порошенка в Італії з Путіним, про призначення

Загалом за цей період на «М-студіо» згадали про Порошенка у межах 206 секунд, про політичний блок Порошенка у межах 40 сек – все у нейтральній тональності.  Про «Народний фронт» у сукупності було 2 хв негативу, про Яценюка 20 сек позитиву та 60 сек- негативу. Про Турчинова подавалася інформація у негативі 44 сек. Кілька секунд присвятили Радикальній партії (у контексті знаття з перегонів їхнього кандидата по одному з округів) та «Свободі» у негативній тональності (у контексті причетності до заворушень під ВР). Найбільше часу за всю виборчу кампанію у новинах «М-студіо» дісталося А.Гриценку: в останній тиждень виборчої кампанії ТРК «М-студіо» у новинах подало сюжет про Гриценка («Громадянська позиція»). Щоправда він у сюжеті фігурував не як кандидат, а як народний депутат. 143  сек транслювався виступ політика в Ужгороді.