укр eng

Звіт за результатами моніторингу черкаського інтернету за період 20-26.10.2014 р.


З 20.10.2014 по 26.10.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Черкаська область

 

Інтернет-ЗМІ висвітлювали вибори дуже активно, однак – не зовсім збалансовано в частині представлення суб’єктів моніторингу – найбільше уваги дісталося кандидатам-мажориатрникам.    Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 30%. Найбільше інформації було в нейтральній тональності, а найменше – у позитивній.

 Петро Порошенко  був представлений  і як посадовець, і як партієць,  в більшій мірі порівняно з попередніми періодами, адже ЗМІ висвітлювали його приїзд до Черкас та візити до прикордонників та на підприємства. Арсеній Яценюк та Олександр Турчинов не були представлені на цьому тижні.  

Найактивніше в просторі інтернет-новин були представлені мажоритарники (за значним відривом),  Петро Порошенко як президент  і «Блок Петра Порошенка», та «Батьківщина».  

Зовсім  не отримали виборці інформації про «Громадянську позицію».

Згадок явно  позитивної чи негативної тональності було небагато відносно загального обсягу контенту, найбільше негативу на свою адресу отримали мажоритарники.

Найактивніше суб’єкти моніторингу згадувалися в зв’язку з порушенням виборчого законодавства, виявленими спостерігачами та громадськими активістами, зокрема, активно обговорювався імовірний підкуп виборців на окремих виборчих округах. Аналізувався також склад довірених осіб кандидатів, висвітлювалися топи найбільш одіозних мажоритарників. В день виборів основна увага була приділена порушенням виборчого законодавства, ходу голосування, голосуванню окремих кандидатів та їхніх родин.

«ПроЧерк»

Видання продовжує  маркувати рекламні статті зірочкою  наприкінці назви статті з посиланням в кінці статті на рекламний характер матеріалу. Це є відносно  очевидним для читача, тож відповідні матеріали в підрахунку загального обсягу згадок про суб’єктів моніторингу не враховувалися.

Найбільше інформації на свою адресу отримали мажоритарники (з великим відривом), Петро Порошенко як президент і «Блок Петра Порошенка».

Видання не надало жодної інформації про «Громадянську позицію».

Інформацію видання подавало переважно в нейтральній тональності.

Явного лідера за кількістю позитиву на свою адресу не має.

Лідерами за кількістю  негативу на свою адресу є мажоритарники.

Негативні оцінки утримувалися в статті «Правий сектор» анонсував нову акцію: проти політиків-зрадників», також треба відзначити опублікування на сайті передруку з ФБ сторінки мера Черкас Одарича особистої переписки з кандидаткою Жуковською з приводу статусу тролейбусів, які кандидатка анонсувала, передаватимуться місту .

ПроВсе

Видання подавало інформацію нейтрально.

Найбільше інформації отримали на свою адресу мажоритарники.  

Видання не надало жодної інформації про «Громадянську позицію» та «Самопоміч»,  з посадових осіб в просторі новин були тільки згадки про Петра Порошенко як президента.

Треба відзначити, що сайт розміщував 3  відео з виступами деяких кандидатів-мажоритарників , зняте Громадським телебаченням Черкас, що сприяло обьєктивному висвітленню субьєктів моніторингу.