укр eng

Звіт за результатами моніторингу рівненських Інтернет-порталів (за період 20-26 жовтня 2014 року)


З 20.10.2014 по 26.10.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Рівненська область

Звіт за результатами моніторингу рівненських Інтернет-порталів (за період 20-26 жовтня 2014 року)

Рівненські Інтернет сайти (4 влада та ВСЕ) в цей період найбільш активно писали про перебіг виборчої кампанії. Частка виборчого контенту зросла в середньому до 50% від загального обсягу.

Більшість матеріалів були подані в нейтральній тональності. Найактивніше писали на рівненських сайтах писали про незалежних мажоритарників, найменше уваги приділили КПУ, Громадянській позиції та Сильній Україні.

В позитивній тональності писали небагато, зокрема про Блок Петра Порошенка, мажоритарників та Самопоміч (за спаданням), про інших не згадували.

В негативній тональності найбільше писали Блок Петра Порошенка, найменш активно – Батьківщину, Народний фронт, Опозиційний блок та Радикальну партію

В нейтральній тональності найбільше писали про мажоритарників, найменше – КПУ, Сильну Україну та Опозиційний блок.

Основні теми публікацій: провокація проти кандидата від Свободи, ніби-то він організовував підкуп виборців, поширення анти агітації проти кандидата від Батьківщини Сергія Євтушка та Самопоміч. Крім того на сайті 4 влада був аналіз програм кандидатів по мажоритарним округам Рівненської області.

Варто відзначити, що саме Інтернет сайти дали найбільше інформації для аналізу та свідомого вибору.

На сайті 4 влада досить активно писали про виборчу кампанію, переважно в нейтральній тональності. Частка передвиборчого контенту склала до 50%. Найбільше в нейтральній тональності журналісти сайту писали про незалежних мажоритарників, найменше – Сильну Україну, КПУ та Громадянську позицію.

В негативній тональності найбільші за обсягом матеріали присвячені Блоку Петра Порошенка, найменші – КПУ, Батьківщині, Опозиційному Блоку та Сильній Україні, зовсім нічого в цій тональності не було про Громадянську позицію, Радикальну партію, Свободу та Самопоміч.

В позитивній тональності найоб’ємніші матеріали присвячені представникам Блоку Петра Порошенка, менш активно писали про Самопоміч та мажоритарників, інші політичні сили взагалі не згадувалися.

Пріоритетності в черговості подачі тієї чи іншої політичної сили не помічено.

Маніпуляцій чи фейкових новин не було.

На сайті ВСЕ, традиційно, активно писали про виборчі перегони, частка таких матеріалів склала приблизно 55% від загального обсягу. Тональність переважної більшості матеріалів нейтральна або ж негативна.

Найбільше в нейтральній тональності присвятили уваги незалежним мажоритарникам, Батьківщині та Блоку Петра Порошенка, найменше – Громадянській позиції, Сильній Україні та Опозиційному блоку, і зовсім не згадували КПУ.

В негативній тональності на сайті найбільше писали лише Блок Петра Порошенка та мажоритарників, найменше – Батьківщину, Радикальну партію та Опозиційний блок, і зовсім не згадували – Громадянську позицію, КПУ, Народний фронт, Самопоміч та Сильну Україну.

В позитивній тональності писали не дуже активно, виключно про мажоритарників та виконання обов’язків урядовцями.

Пріоритетності в черговості подачі тієї чи іншої політичної сили не помічено.

Маніпуляцій чи фейкових новин помічено не було.