укр eng

Звіт за результатами моніторингу миколаївської преси за період 20 – 26.10.2014


З 20.10.2014 по 26.10.2014
Медiа: Преса
Регiон: Миколаївська область

 

  1. Загальні тенденції.

Миколаївська преса висвітлювала вибори активно, а також відносно збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 60%. Майже всі матеріали щодо виборчого процесу були в позитивній тональності. Негативної тональності не зафіксовано. На цьому тижні використовувалось маркування політичної реклами. Газети мали багато замовних матеріалів в більшості від кандидатів "Блоку Петра Порошенка". На цьому тижні вийшов спеціальний випуск газети «Рідне Прибужжя», у якому були представлені програми майже всіх партій та кандидатів у народні депутати України. Також на цьому тижні активізувалися мажоритарники (близько 30% від усіх розміщений матеріалів).

Не збалансованість представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, у тому числі відсутність опозиційних сил та деяких ключових провладних сил, дає змогу зробити попередній висновок про те, що газети «Рідне Прибужжя» та «Вечерний Николаев» не забезпечили рівний доступ до медіа.

Також можна зробити впевнений висновок, що виборці не змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення.

Петро Порошенко та Арсеній Яценюк на цьому тижні були представлені як посадові особи, та як партійці. Олександр Турчинов представлений не був.

Найактивніше у пресі був представлений "Блок Петра Порошенка" та Мажоритарники. Натомість виборці отримали мінімум інформації про "Батьківщину", "Громадянську позицію" , "Сильну Україну", "Опозиційний блок". Про такі партії та об’єднання як-то "Свобода", "Народний фронт", КПУ, Радикальна партія, "Самопоміч" , преса взагалі не інформувала.

Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали "Блок Петра Порошенка".

Кандидати у депутати від "Блоку Петра Порошенка" та Мажоритарники були найчастіше представлені на перших шпальтах.

"Блок Петра Порошенка" та Мажоритарники були найчастіше представлені у контексті відвідування кандидатами своїх виборчих округів, спілкування з місцевими мешканцями, надання їм своїх передвиборчих обіцянок, вручення подарунків, представлені аналітичними статтями тощо.

Спікерами "Блоку Петра Порошенка" були Борис Козирь, Андрій Вадатурський, найактивніші – Володимир Опришко та Олександр Жолобецький. "Батьківщина" – Василь Капацина (найактивніший), Ерік Григорян. "Опозиційний блок" – Олександр Вілкул. Мажоритарники – Анатолій Кінах (найактивніший), Артем Ільюк.

Джинса:

·       Блок Петра Порошенка: «Владимир Опрышко предлагает стратегию развития морехозяйственной отрасли», «Александр Жолобецкий: «Новый парламент должен стать примером обновления власти», Александр Жолобецкий: «Наш депутат» (цілий розворот газети), «Борис Козирь : В Николаеве бродячих собак станет меньше», «Владимир Опрышко - "Наша иннициатива патриатична и актуальна», «Андрей Вадатурский – «Выборы - битва, бюлетень - оружие».

·       Батьківщина: «Василий Капацина: Наш депутат- Василий Капацина».

·       Опозиційний блок: «Вилкул: Местные советы не могут получить 35 мрд. гривен».

·       Мажоритарники: «Ветераны – за Артема Александровича Ильюка!», «Анатолий Кинах - У Николаева – морская душа», «Пока депутаты вникают в суть, Анатолий Кинах уже работает...»,

·       Арсеній Яценюк (як партієць): «Яценюк начал. Кто продолжит?».

 

2. «Вечерний Николаев»

·         Блок Петра Порошенка 26007 (нейтрально 0, позитивно 26007, негативно 0)

·         Опозиційний блок 7499 (нейтрально 1352, позитивно 6147, негативно 0)

·         Сильна Україна 2160 (нейтрально 0, позитивно 0, негативно 2160)

·         Мажоритарники 24783 (нейтрально 0, позитивно 23407, негативно 1376)

·         Арсеній Яценюк (як партієць) 4248 (нейтрально 0, позитивно 4248, негативно 0)

·         Петро Порошенко (як виконавець обов’язків) 822 (нейтрально 822, позитивно 0, негативно 0)

 

«Рідне Прибужжя»

·         Батьківщина 21125 (нейтрально 0, позитивно 21125, негативно 0)

·         Блок Петра Порошенка 47663 (нейтрально 0, позитивно 47663, негативно 0)

·         Громадська позиція 959 (нейтрально 0, позитивно 959, негативно 0)

·         Мажоритарники 21721 (нейтрально 0, позитивно 21721, негативно 0)

·         Арсеній Яценюк (як виконавець обов’язків) 1185 (нейтрально 0, позитивно 1185, негативно 0)

·         Петро Порошенко (як виконавець обов’язків) 2934 (нейтрально 2440, позитивно 494, негативно 0)