укр eng

Фінальний звіт за результатами моніторингу запорізького ТБ з 15.09.2014 по 26.10.2014


З 15.09.2014 по 26.10.2014
Медiа: ТБ
Регiон: Запорізька область

 

  1. Загальні тенденції.

Упродовж 15  вересня – 26  жовтня 2014 року найбільшу увагу телеканали Запоріжжя присвятили рекламі політичних партій та кандидатам у народні депутати.  Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була приблизно 30 %. Найбільший масив інформації було подано в нейтральній тональності,  в позитивній тональності подавалась, як правило, маркована політична інформація.

Навідміну від двох комерційних телеканалів – «ТВ -5» та ТРК  «Алекс» на державному телеканалі ЗОДТРК не було помічено джинси, немаркованої реклами.  Лише в одному сюжеті віце-прем’єр Володимир Гройсман розповідав про децентралізацію влади на фоні банера "Блоку Петра Порошенка".

 

ТВ-5

На телеканалі «ТВ-5» була наявна прихована реклама кандидата в народні депутати, самовисуванця Євгена Карташова та ще одного мажоритарника  Олександра Григорчука. Варто зазначити, що немаркована реклама про Григорчука йде по двох телеканалах – «ТВ-5» та «Алекс». 

За останній тиждень телеканал почав щодня висвітлювати діяльність «Опозиційного блоку». Інформація подавалась, як політична реклама, маркування відсутнє.

 

«ТРК Алекс»

Протягом місяця в частині сюжетів  на ТРК «Алекс» йшла мова про Сергія Тігіпка, лідера «Сильної України»,  діючого нардепа від ПР В’ячеслава Богуслаєва (ТРК «Алекс), кандидата-мажоритарника Олександра Григорчука.

Варто зазначити, що цей телеканал відкрито рекламує місцеву Єпархію,  архієпископа Луку  та  його благодіяння.

Телеканал  розповідав у сюжетах про те, як кандидати дарували щось виборцям або ремонтували лікарню (Євген Карташов, самовисування), а це є порушенням законодавства.

Зазначимо, що останнього тижня на телеканалі почали маркувати політичні сюжети, які мають рекламний характер.

 

«ЗОДТРК»

Головні спікери -  Петро Порошенко,(президент), Арсеній Яценюк, (урядовець). Телеканал не висвітлював зловживання посадовцями адмінресурсу  та інші протизаконні дії. Політична реклама була маркованою відповідно до законодавства.  Лише в одному сюжеті віце-прем’єр Володимир Гройсман розповідав про децентралізацію влади на фоні банера "Блоку Петра Порошенка".

Основні теми, про які йшла інформація на телеканалах: Підписання закону про люстрацію, реформування, робочі поїздки кандидатів у нардепи.

Маніпуляції та медіаефекти: Відсутність маркування в рекламному сюжеті. Переконання, культивація, довіра.

 

Приклади:

  1. В сюжеті телеканалу ТВ-5 другою новиною була інформація щодо закриття телеканалів, які належать Опозиції. Щодо цього був коментар Вілкула.
  2. По телеканалу «Алекс» показують немарковані згідно законодавства сюжети про Сергія Тігіпка, Олександра Григорчука.