укр eng

Звіт за результатами моніторингу херсонського телебачення за період 13.10 – 19.10.2014


З 13.10.2014 по 19.10.2014
Медiа: ТБ
Регiон: Херсонська область

Загальні тенденції.

Херсонське телебачення у передостанній перед днем голосування тиждень різко збільшило активність у висвітленні виборчого процесу. Обсяг сюжетів збільшився у майже два рази у порівнянні з минулим тижнем.

Більшість сюжетів, як й у минулого тижня,  стосувалися двох кандидатів-мажоритарників, які є само висуванцями по Суворовському виборчому округу № 182 – Володимира Сальдо та Владлена Гіріна. Обсяг новин про мажоритарників трохи менше ніж обсяг новин про всіх інших суб’єктів виборчого процесу разом узятих. Також активно висвітлювалася діяльність та коментарі «Блоку Петра Порошенка», «Опозиційному блоку» та Народному фронту.

 Виборці отримали мінімум інформації про «Громадянську позицію», Радикальну партію та «Батьківщину»

Про таких суб’єктів виборчого процесу, як КПУ, «Самопоміч» та «Свобода» телеканали традиційно не інформували.

Ми можемо зробити попередній висновок, що виборці регулярно отримують інформацію лише про частину суб’єктів виборчого процесу. Це недостатньо для прийняття усвідомленого рішення, особливо для вибору кандидатів-мажоритарників.

Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали кандидати-мажоритарники,  що йдуть шляхом само висування, а також представники «Блока Петра Порошенка», «Опозиційного блоку»  та «Сильної  України».  Критичних матеріалів на цьому тижні зафіксовано не було. Найактивніше у нейтральній тональності були представлені кандидати-мажоритарники, Народний фронт,  «Блок Петра Порошенка» та «Громадянська позиція».

Кандидати-мажоритарники отримали найбільше прямої мови.

Спікерами по партіях були: Сергій Тігіпко («Сильна Україна»), Нестор Шуфрич, Юрій Бойко та Вадим Рабинович («Опозиційний блок»), Юрій Одарченко («Батьківщина»), Рафат Чубаров, Олена Урсуленко, Олександр Співаковський, Андрій Гордєєв (партія «Блок Петра Порошенко»), Антон Геращенко та Ігор Пастух («Народний фронт»), Анатолій Гріценко («Громадянська позиція»)

Партія «Блок Петра Порошенка» представлений в контексті вирішення місцевих проблем.

«Опозиційний блок» найчастіше представлений у вирішення проблем промислових районів, соціальних проблем, зими, що наближається.

«Сильна Україна» представлена в контексті , вирішення соціальних проблем

«Громадянська позиція» висвітлювалася в питаннях досягнення миру.

Традиційними темами висвітлення діяльності мажоритарників – благодійна допомога та допомога армії, благоустрій, участь у різноманітних заходах.

Канал ВТВ+

Інформаційні передачі каналу ВТВ+ досить активно висвітлювали сюжети з виборчої тематики.

Серед суб’єктів виборчого процесу висвітлювалася позиція мажоритарних кандидатів, які йдуть шляхом само висування, а також «Опозиційного блоку», «Блоку Петра Порошенка» т. «Сильної України». 

Найменше інформації було присвячено партії «Громадянської позиції» та Радикальної партії.

Про «Свободу», КПУ, «Самопоміч» та Народний фронт  на каналі не згадувалося.

Вся інформація подавалася в позитивній або нейтральній тональності.

ХОДТРК Скіфія

Інформаційні передачі каналу ХОДТРК «Скіфія» традиційно присвячує сюжету обмеженому колу суб’єктів виборчого процесу. Це – двом кандидатам-мажоритарникам, що йдуть само висуванням (Володимиру Сальдо та Владлену Гіріну), представникам «Блоку Петра Порошенка» та, цього разу «Народному фронту».

Діяльність всіх інших суб’єктів виборчого процесу, які моніторяться, не висвітлювалася.