укр eng

Звіт за результатами моніторингу тернопільської преси за період 06.10-12.10.2014


З 06.10.2014 по 12.10.2014
Медiа: Преса
Регiон: Тернопільська область

У тернопільських газетах «Свобода» (комунальна) та «Вільне життя» (приватна) виборчий контент становить до 45%, включаючи рекламні блоки та матеріали від кандидатів-самовисуванців. Усі публікації (окрім рекламних блоків) не марковані. Інформування щодо суб’єктів виборчих перегонів протягом минулого тижня було активним. Представлення суб’єктів виборчого процесу не є повним. Так, на шпальтах газет подавалася інформація про такі політичні сили – Блок Петра Порошенка, Народний фронт,  Батьківщина, Свобода (більшість через мажоритарних кандидатів), Громадянська позиція (фігурує лідер партії). Здебільшого матеріали були у позитивній та нейтральній тональностях. Критичні публікації були з боку Батьківщини та Громадянської позиції на дії Президента та уряду,  а також на Анатолія Гриценка, як колишнього міністра оборони України.  Водночас від команди Петра Порошенка є утричі більше позитивних матеріалів про реформи та кроки президента.

Самопоміч згадується в обох газетах, але тільки у підтримці одного із кандидатів-самовисуванців у Тернополі. Радикальна партія – у питаннях щодо люстрації.

Протягом тижня не було повідомлень про  Опозиційний блок, Сильну Україну, КПУ.

Не подавалося у газетах просвітницьких матеріалів, окрім офіційних повідомлень з ОВК та ЦВК у комунальній газеті «Свобода».

Серед найактивніших у ЗМІ  - Блок Порошенка та його мажоритарними, Народний фронт та мажоритарними , Громадянська позиція, ВО Свобода та його мажоритарними,

Із матеріалів, опублікованих на виборчу тематику за звітний період , – більшість не марковані, що свідчить про використання «джинси» у друкованих ЗМІ області.