укр eng

Звіт за результатами моніторингу Волинської преси за період 6 - 12 жовтня 2014


З 06.10.2014 по 12.10.2014
Медiа: Преса
Регiон: Волинська область

Звіт за результатами моніторингу волинської преси за період 6 – 12.10.2014

 

Впродовж звітного періоду на шпальтах волинської преси вибори висвітлювалися активно, в окремих ЗМІ кількість виборчого контенту сягала  80 %, в інших – дещо пасивніше – на рівні 40-50 %. Варто зауважити, що 60 % від усіх матеріалів, опублікованих у пресі, марковані як політична реклама.

 

Відносна збалансованість представлення головних політичних гравців дає змогу зробити попередній висновок про те, що волинські друковані видання намагалися  забезпечити їм відносно рівний доступ до медіа. Зважаючи на велику кількість інформації виборчого змісту, можна стверджувати, що виборці отримали достатньо інформацію про більшість політичних сил, щоправда, назвати її об’єктивною її не можна, адже інформацію виборці черпали з агітаційних матеріалів.

 

Посадові особи згадувалися лише в контексті виконання ними своїх прямих обов’язків. Зокрема, зазначалося, що Петро Порошенко нагородив українських військових, які відзначилися у боях. Варто зауважити, що зі збільшенням кількості політичної реклами, зменшилася увага до подій на загальнодержавному рівні та до ситуації на Сході України. Натомість на цій темі активно продовжують спекулювати політичні сили, що прагнуть потрапити до Верховної Ради нового скликання.

 

Варто зауважити, що більшість інформації про діяльність політичних сил та кандидатів в народні депутати подавалося в позивній тональності. Зокрема, найбільше матеріалів позитивного змісту стосувалося діяльності кандидатів по мажоритарних округах, партії «Батьківщина» та Блоку Петра Порошенка. Критикували цього тижня лише партію «Батьківщина». В нейтральній тональності йшлося про Блок Петра Порошенка, Радикальну партію та Президента України. Стосовно «Опозиційного блоку», КПУ, партій «Самопоміч», «Свобода», «Сильна Україна» - жодної згадки на сторінках преси про ці політичні сили не зафіксовано.

 

Найбільше матеріалів виборчого змісту опубліковано на сторінках газети «Волинь - нова». Кількість виборчого контенту в останніх номерах сягала рівня 80 %. Щоправда, вся інформація опублікована у рубриках «Офіційно», «Точка зору», «Політика», «Секрет успіху», благодійність,  а також позначаються зірочкою. Відповідно до редакційної політики, матеріали, опубліковані у цих рубриках публікуються на правах реклами.

Варто зауважити, що агітаційні матеріали публікуються на перших шпальтах. Зокрема, на першій сторінці опубліковано статті про кандидата від Блоку Петра Порошенка Романа Іванюка та само висуванця Юрія Цейка. Маніпулятивних технологій у газеті не зафіксовано.

Найбільше джинси зафіксовано у газеті «Вісник+К». Уся інформація подана в позитивній тональності. Зокрема, найактивніше висвітлювалася діяльність кандидатів по мажоритарних округах та партії «Батьківщина». Прикладом прихованої політичної реклами може бути стаття «Ігор Єремеєв: звинувачувати 51-шу бригаду – все одно що звинувачувати всю Волинь». У ній автор позитивно характеризує діяльність нардепа та кандидата в нардепи ВР нового скликання Ігоря Єремеєва за роки його перебування у Верховній Раді. Йдеться про зустріч кандидата з виборцями свого округу, надання допомоги різного характеру та, безумовно, перспективи на майбутнє – ремонти доріг, розвиток медицини. Акцент у статті робиться на допомогу українському війську. Стверджується також, що Ігор Єремеєв не причетний до голосування з «диктаторські закони», адже протягом останніх пів року нардепа у цьому звинувачують активісти Майдану. В статті відверто автор закликає читачів проголосувати за кандидата, який «не лише обіцяє, але й робить конкретні справи».   

 

У іншій статті: «Юлія Тимошенко: «Не здаватис! Ми сильні!» стверджується, що «Лідер «Батьківщини» обіцяє вирішити питання забезпечення українських солдатів на найвищому рівні. Вона багато спілкується з військовими, і на відміну від чиновників Міністерства оборони, адекватно оцінює їх потреби». Зміст матеріалу схиляє до думки, що він замовлений центральним штабом партії «Батьківщина». Це є стосується і інших статей: «Все для фронту! Все для перемоги» (позитивно висвітлюється діяльність Олега Ляшка), «Ірина Констанкевич обговорила з лучанами найгостріші проблеми», «Громадянська позиція» задає еталон поведінки для учасників виборчих перегонів», «Ігор Гузь – лідер симпатій виборців в окрузі № 19 на Волині».  Більшість матеріалів дублюються в інших обласних виданнях.

 

Активно тему виборів висвітлено на сторінках «Сім’я і дім». Зокрема, уже на першій сторінці опубліковано заголовки статей про кандидатів в нардепи – самовисуванців Юрія Цейка та Бориса Загреви, а також кандидата від Блоку Петра Порошенка Романа Іванюка. Чимало інформації стосується висвітлення діяльності кандидатів по мажоритарних округах, «Народного фронту»,  «Громадянській позиції», партії «Батьківщина». Частина матеріалів позначена зірочками, щоправда, вони настільки мініатюрні, що їх майже не помітно. Більшість матеріалів, опублікованих у ЗМІ, можна розцінити як приховану політичну рекламу.

 

Як і в інших газетах, на першій шпальті опубліковано фото та заголовок статті про кандидата в нардепи від Блоку Петра Порошенка Романа Іванюка. В ЗМІ дублюються майже усі статті, опубліковані у інших друкованих виданнях. Щоправда, жодного маркування про політичну рекламу не зафіксовано.

 

Найменше матеріалів опубліковано у газеті «Відомості».  Тут розмішено лише дві агітаційні статті про кандидата в нардепи від Блоку Петра Порошенка Романа Іванюка та кандидата від партії «Батьківщина» Григорія Пустовіта. Зміст матеріалів дозволяє стверджувати, що вони замовлені виборчим штабом кандидатів, щоправда, жодного натяку на рекламу у ЗМІ немає.