укр eng

Звіт за результатами моніторингу чернівецького телебачення за період 06.10-12.10.2014


З 06.10.2014 по 12.10.2014
Медiа: ТБ
Регiон: Чернівецька область

Звіт за результатами моніторингу чернівецького телебачення за період 06.10-12.10.2014

 

   Чернівецькі телеканали висвітлювали тему парламентських виборів відносно активно та не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин становила 10-15%. Найбільше інформації було в нейтральній тональності, найменше – у позитивній.

    Головні політичні гравці були представлені не збалансовано, телеканали не забезпечили їм рівний доступ, глядачі  отримали недостатньо інформації про політичні сили для прийняття усвідомленого рішення. Телеканали не аналізували хід виборчої кампанії, а переважно висвітлювали дії та заяви політиків та прес-конференції політичних сил. Не завжди в сюжетах зазначалась партійна приналежність спікера або не надавалась інформація про його участь у виборах по мажоритарному округу.

   Президент Петро Порошенко та Уряд згадувалися у нейтральній тональності як виконавці своїх посадових обов’язків.

    Найактивніше на  телеканалах були представлені: Сильна Україна та Блок Петра Порошенко. Натомість виборці отримали мінімум інформації Народний фронт та мажоритарників-самовисуванців.

   Про такі політичні сили, як Радикальна партія, Громадянська позиція, КПУ, Опозиційний блок, Батьківщина, Самопоміч, Свобода телеканали взагалі не інформували глядачів протягом тижня.

    Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали Блок Петра Порошенко та мажоритарними-самовисуванці. Найактивніше у нейтральній тональності були представлені Сильна Україна та Блок Петра Порошенко.

   Сюжети про вибори та діяльність партій не потрапляли у перші сюжети випусків новин та з’являлись в середині випусків. Державне телебачення (ЧДТРК) у перших сюжетах повідомляло про дії Уряду та президента П.Порошенко.

    Телеканали висвітлювали візит до Чернівців Ю.Мамчура Блок Петра Порошенко (політична сила не зазначалась).
 Два сюжети ТРК «Чернівці» замовного характеру були присвячені діяльності Сильної України (проблеми децентралізації влади та проблеми галузі машинобудування).   

   Партії Сильна Україна та Блок Петра Порошенко отримали найбільше прямої мови.

Спікерами були:

Блок Петра Порошенко – Ю.Мамчур.

Сильна Україна – С.Тигипко

     Зберігається тенденція не зазначати до яких політичних сил належить виступаючий у сюжеті спікер (Блок Петра Порошенко – Ю.Мамчур).

  

        

 

Чернівецька державна ТРК висвітлювала тему парламентських виборів пасивно та не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин склала 15% . Найбільше інформації було у нейтральній тональності, найменше у позитивній.

    Головні політичні гравці були представлені не збалансовано, ЧДТРК не забезпечило їм рівний доступ,  глядачі  не змогли отримати достатньо інформації про політичні сили для прийняття усвідомленого рішення. У випусках новин не аналізували хід виборчої кампанії,  переважно висвітлювали дії та заяви політиків.

   Президент Петро Порошенко та Уряд згадувалися у нейтральній тональності як виконавці своїх посадових обов’язків.

  Найактивніше на  телеканалі були представлені: робота Уряду та прем’єр-міністра, президента Петра Порошенко та Блок Петра Порошенко.

   Про такі політичні сили, як Опозиційний блок, КПУ, Громадянська позиція, Сильна Україна, Радикальна партія, Самопоміч, Свобода, Батьківщина, Громадянська позиція    телеканал взагалі не інформував глядачів протягом тижня.

    Найактивніше у нейтральній тональності були представлені робота Уряду та прем’єр-міністра, президента Петра Порошенко та Блок Петра Порошенко. В позитиві згадували Блок Петра Порошенко та мажоритарника-самовисуванця.

   У перших сюжетах випусків новин повідомлялось про роботу Уряду та президента Петра Порошенко як виконавців своїх обов’язків, повідомлення про діяльність партій з’являлись ближче до середині випусків.

Телеканал висвітлювали візит до Чернівців Ю.Мамчура  - Блок Петра Порошенко (політична сила не зазначалась), мажоритарниця Н.Якимчук коментувала акцію Укрпошти (політична сила не зазначена).

      Найбільше прямої мови отримав Блок Петра Порошенко.

Спікерами були:

Блок Петра Порошенко – Ю.Мамчур, Н.Якимчук.

     Зберігається тенденція не зазначати до яких політичних сил належить виступаючий у сюжеті спікер (Блок Петра Порошенко – Ю.Мамчур, Н.Якимчук).

 

ТРК «Чернівці» висвітлювала тему парламентських виборів  відносно пасивно та не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин становила 10% . Найбільше інформації було в нейтральній тональності, найменше – у позитивній.

    Головні політичні гравці були представлені не збалансовано, ТРК «Чернівці» не забезпечило їм рівний доступ, глядачі не  змогли отримати достатньої інформації про політичні сили для прийняття усвідомленого рішення. У випусках новин не аналізували хід виборчої кампанії,  переважно висвітлювали дії та заяви політиків.

      Найактивніше на  телеканалі була представлена Сильна Україна та Блок Петра Порошенко. Мінімум інформації виборці отримали про Народний фронт.

   Про такі політичні сили, як Опозиційний блок,  Свобода, КПУ, Самопоміч, Громадянська позиція, Радикальна партія, Батьківщина телеканал взагалі не інформував глядачів.

    Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримав Блок Петра Порошенко.

Найактивніше у нейтральній тональності були представлена Сильна Україна.

      Сюжети про вибори не потрапляли у перші сюжети та з’являлись в середині випусків новин.

   Телеканал висвітлювали візит до Чернівців Ю.Мамчура  - Блок Петра Порошенко (політична сила не зазначалась.

Два сюжети  замовного характеру були присвячені діяльності Сильної України (проблеми децентралізації влади та проблеми галузі машинобудування).   

   Партії Сильна Україна та Блок Петра Порошенко отримали найбільше прямої мови.

Спікерами були:

Блок Петра Порошенко – Ю.Мамчур.

Сильна Україна – С.Тигипко

     Зберігається тенденція не зазначати до яких політичних сил належить виступаючий у сюжеті спікер (Блок Петра Порошенко – Ю.Мамчур).