укр eng

Звіт за результатами моніторингу Тернопільського телебачення 30 липня -05 серпня 2012


З 30.07.2012 по 05.08.2012
Медiа: ТБ
Регiон: Тернопільська область

Загальні тенденції

 Протягом 30 липня-5 серпня  тернопільські телеканали не активно висвітлювали партійні справи. Виняток становить обласне державне телебачення, на якому практично усі інформації стосувалися діяльності уряду та губернатора, отже – Партії регіонів.

Телеканали висвітлили у новинах початок виборчої кампанії, давши здебільшого пряму мову громадським організаціям, які спостерігатимуть за виборами.

Не згадувалося за звітний період на тернопільському телебаченні взагалі КПУ, «Україна вперед»

КАНАЛИ

1. Державний телеканал

Половина випуску новин йдеться про Азарова, Табачника Тігіпка, міністрів, президента, його соціальні ініціативи. Друга половина – місцеві новини. Активно висвітлюється діяльність губернатора – приблизно половина сюжетів присвячені йому.  Загалом подано 28 інформаційних сюжетів про владу та Партію регіонів з нейтральною або позитивною тональністю. Загальна кількість секунд про владу та Партію регіонів – 943 секунди

Жодної новини про УДАР, Україну вперед, Об`єднану опозицію, Комуністичну партію.

Лише одна новина стосувалася ВО «Свобода», у якій пряму мову мав голова обласної ради – представника цієї політичної сили – 53 секунди. Тональність інформації нейтральна.

2.ТВ-4

Матеріалів про діяльність політичних сил практично не було. 30 липня у новинах був сюжет про початок виборчої кампанії. Головними спікерами були представники громадських організацій, які спостерігають за перебігом виборів. Тональність нейтральна. ІУ новинах також була інформація про місцеву владу. Тональність – переважно нейтральна та позитивна. Зберігається збалансованість.

3. ІНТБ

У випусках новин за звітний період про діяльність партій йшлося двічі. Одна новина стосувалася початку виборчої кампанії. Пріоритет надано представникам об’єднаної опозиції – 23 секунди. Представникам інших партій (Партія регіонів, Свобода, УДАР)– по 10 секунд. Тональність – нейтральна. Інша новина стосувалася вступу у вузи, де звучала критика влади від представників Об»єднаної опозиції.