укр eng

Звіт за результатами моніторингу харківської преси (19 - 25 травня 2014р.)


З 19.05.2014 по 25.05.2014
Медiа: Преса
Регiон: Харківська область

Звіт

за результатами моніторингу харківської преси (19- 25.05. 2014р.)

 

1.                До загальних тенденцій тижня харківської преси необхідно віднести події громадського, політичного життя регіону. У передвиборчий тиждень збільшилося інформації відповідної тематики, але без персоналій, з акцентом на виборця. Засвідчується актуальність меморандуму миру та злагоди для розв’язання кризової ситуації у країні, проведення круглого столу національної єдності у Харкові. Як і раніше коментується проведення антитерористичної операції на Донбасі. «Вечерний Харьков» продовжуючи рубрику «Выборы – 2014», надає перевагу темам побутового життя міста. Прикладом чого є назви матеріалів: «Укртелеком повышает тарифы на связь», «Оборонпром загрузили работой», «Где в Харькове безопасные пляжи?»

2-3. Лідером згадувань цього тижня  в газеті «Время» з показником 50% став виконуючий обов’язки президента О. Турчинов. Його інформаційні звернення стосувалися  «газових стосунків» з Росією та проведенням АТО. Тональність висвітлення нейтральна та позитивна. Посівши другу позицію з показником 36% А. Яценюк згадувався у нейтральній тональності в контексті проведення АТО. П. Порошенко у 14% контенту згадувався у позитивної тональності.

В газеті «Вечерний Харьков» одноосібним лідером тижня став А. Яценюк. Тональність висвітлення нейтральна.

 У газеті «Слобідській край» переможцем тижня став А. Яценюк. Тональність висвітлення позитивна та нейтральна. Абсолютний показник 65%. Маючи 28% контенту виборчої тематики П. Порошенко висвітлювався у нейтральній тональності. О. Турчинов, як виконувач обов’язків, у нейтральній тональності має 7% виборчого контенту.   

  4.  Від свого імені виступили обидва виконувача обов’язків  О. Турчинов та А. Яценюк. Максимальне наповнення контенту цього тижня має Яценюк якій  у 1,4 рази більше фігурував у газетах ніж Турчинов. Утричі більше ніж Порошенко.

5. Пріоритетність представлення інформації та її актуальність наступна. «Время» - «Украина справится с газовым шантажем России ».

«Слобідський край» на перших шпальтах розташував статті стосовно виборчої тематики з такою назвою:  «Проголосувати без черг. В якій час краще йти на вибори?», «Тиждень до виборів. Україну поділили на зони ризику».

«Вечерний Харьков» - «Что должно быть в избирательном бюллетене?», «К выборам готовы. Провокаций не боимся».

6.Цього тижня видання відповідально підійшли до підготовки матеріалів передвиборчої тематики. Фактів не законного розміщення або матеріалів з використанням заборонених технологій не зафіксовано.