укр eng

Звіт за результатами моніторингу львівської преси (28 квітня — 4 травня 2014 р.)


З 28.04.2014 по 04.05.2014
Медiа: Преса
Регiон: Львівська область

У порівнянні з попередніми тижнями у газеті “Високий Замок” виборам приділено більше уваги, проте найбільш широко висвітлюються події в гарячих точках країни. У відсотках розподіл відповідного контенту виглядає орієнтовно так: П. Порошенко — 42%, Ю. Тимошенко — 23%, М. Добкін — 19%, П. Симоненко — 12%, С. Тігіпко — 4%. Тональність повідомлень нейтральна.

Прямою мовою супроводжується майже кожне повідомлення (в основному це коментарі стосовно ситуації на Сході та в Одесі). У порівнянні з минулими тижнями цього було значно більше повідомлень про М. Добкіна, а зокрема чимало його коментарів, наприклад про здоров'я Г. Кернеса, а також про ситуацію в країні ("Те, що відбулося в Херсоні, на сьогоднішній момент остаточно переконало мене і моїх товаришів у керівництві Партії Регіонів, що певна група екстремістів, добре організована і оплачена, пересувається за мною по різних регіонах як за кандидатом в Президенти України. Вони мають стійкий кістяк всередині, до них приєднуються представники тих регіонів, куди я приїжджаю, але мета у них одна - фізично, інформаційно не допустити зустрічей з виборцями і фактично зірвати хід виборчої кампанії. Їхнє завдання - зірвати вибори. Вони роблять все для того, щоб один з кандидатів у президенти знявся з виборів і заявив про те, що вибори в Україні провести неможливо, тому що умови у кандидатів абсолютно нерівні. Однозначно йде сьогодні робота на зрив виборчої кампанії"; або "Це сплановані дії одного з кандидатів у президенти України, який не здатний перемогти на цих виборах, але знятися сам не може: ось він і замовляє, і оплачує ту "музику", яка змусить знятися і зірвати ці вибори кого-небудь іншого, щоб перенести їх на пізніший термін або взагалі скасувати. Щоб ще більше заплутати і без того заплутану ситуацію всередині нашої країни", тощо).

Загальні тенденції видання “Експрес” також подібні до минулотижневих, а саме: багато новин про події на Сході України (у цьому контексті також згадуються кандидати, які або висловлюють свою думку, або ж як відвідувачі «гарячих точок»). Трохи більше згадок про вибори і серед цього контексту розподіл інформації про кандидатів та суб’єктів політичного процесу виглядає так: 40% - Ю. Тимошенко, 30% - П. Порошенко, 25% - О. Турчинов, 5% - А. Яценюк. Переважає нейтральна тональність повідомлень. Цього тижня видання публікувало матеріал, в якому висвітлена позиція Д. Фірташа стосовно Ю. Тимошенко, а також реакція на ситуацію зі сторони прес-служби кандидата (Уривки. Бізнесмен Дмитро Фірташ вважає, що кандидату у президенти Юлії Тимошенко вигідні сутички у східних областях України. Про це він сказав в інтерв'ю BBC. "Вона (Тимошенко) розуміє, що вона не виграє президентські вибори, тому що якщо зараз подивитись рейтинги, то в неї шансів на перемогу немає[…]", - зазначив бізнесмен. "У неї два завдання. Перше: якщо вона не перемагає на виборах, значить вибори не мають відбутись. Для того, щоб вибори не відбулись, їй треба вирішити одне головне завдання – треба придумати, щоб були заворушення, проблеми в країні для того, щоб можна було ввести надзвичайний стан", - заявив Фірташ. "Коли запроваджується надзвичайний стан, вибори скасовуються, і таким чином вона знову купує час, країна перебуває в тому стані, в якому вона перебуває, знову немає легалізації влади, але при цьому у неї є повна можливість керувати, тому що фізично вона зараз і керує. Неважливо, як це відбувається, вона фізично керує, тому що це її партія, вона головна і вона керує процесами", - додав він. Водночас у прес-службі Тимошенко заявили, що те, про що говорить Фірташ в інтерв’ю, - це очікувана атака від олігархів. "Припущення, висловлені в цьому інтерв’ю олігархом, який був дуже близьким до режиму Януковича, а зараз відкрито підтримав Порошенка, є такими, що не відповідають дійсності", - йдеться у повідомленні.
У “Експресі” минулого тижня найбільше уваги приділено Ю. Тимошенко і П. Порошенко, а про інших кандидатів згадок дуже мало. Варто додати, що помітною рисою висвітлення інформації на шпальтах цього видання є поєднання у одному матеріалі інформації про обох кандидатів: як Ю. Тимошенко, так і П. Порошенка.