укр eng

Звіт за результатами моніторингу вінницького телебачення (12-18 травня 2014 р.)


З 12.05.2014 по 18.05.2014
Медiа: ТБ
Регiон: Вінницька область

Звіт за результатами  моніторингу вінницького телебачення  в період   з 12    по 18  травня   2014 року

 

                                               Загальні тенденції

   Минулий  телевізійний тиждень  не вирізнявся  саме виборчою тематикою    – телевізійники продовжують обходити увагою  власний  редакційний  аналіз передвиборчої ситуації, учасників виборчих перегонів. Сюжети, де згадувались  вибори, були  лише з прес-конференцій  щодо  мобілізації зусиль на дотримання порядку на виборчих дільницях, застосування «чорного піару», або тлумачення,   як правильно проголосувати за кордоном. А також  зняття з виборчих  перегонів Петра Симоненка. Іноді згадувалось про кандидатів у президенти, як правило, про одних і тих самих – Порошенка та Тимошенко. 

 У   перших новинних  сюжетах демонструвались керівники держави, силових відомств із характеристикою антитерористичної операції на сході  України. Це, здебільшого,  прем’єр – міністр України Арсеній Яценюк,  менше в.о. президента Олександр Турчинов, чимало уваги приділялось віце – прем’єр - міністру (меру Вінниці) Володимиру Гройсману та   області – голова ОДА Анатолій Олійник та голова облради Сергій Свитко.

 Також у контексті можливої загрози  для Вінниччини із боку Придністров’я  згадувались і керівники державних та силових органів влади  області.   

     Останній тиждень  на телеканалах використовується один із фундаментальних механізмів маніпулювання – сугестія, тобто спроба переконати інших у конкретних судженнях без самоочевидних логічних підстав. Це стосується сюжетів про  обшуки в кабінеті заступника голови ОДА та лідера обласної організації «Батьківщини» Людмили Щербаківської та, відповідно,  в офісі згаданої партії.   Оскільки мова про звинувачення штабу Порошенка  в «чорному піарі»  від штабу Тимошенко, то ця делікатна ситуація мала б бути висвітлена максимально уважно й критично щодо обох суб’єктів виборчого процесу. Однак  обома каналами:  «ВІТою», і «Вінтерою» демонструвалась лише іронія та   спроба переконати глядачів у «святості» штабу Порошенка  за допомогою коментарів міліцейських чиновників, без жодного аналізу й сумнівів у логічності того, що пошуки  міни привернули увагу до  газет.       

Таким чином можна сказати, що відбувається  плекання каналами симпатій, створення позитивного  контексту для одного – двох кандидатів у президенти,  за допомогою  пропускання важливих подій  та фактів щодо інших учасників виборчих гонок.   

  

 

     

                                 Частка виборчого контенту від загального

 ТРК «Вінтера» - 15%

ТРК «ВІТА» - 3%

 

            Тенденції висвітлення діяльності політичних партій телепрограмами:

 

ТРК «Вінтера» . Випуск триває 30 хвилин, підсумкова програма – 40 хвилин. Політична інформація звітного тижня  нічим особливим не виділялась від усіх попередніх.  

 У більшості випадків канал подає звіти – сюжети навколо  організаційних моментів виборів.

 Так, у новинах показали коментар  голови вінницької ОДА Анатолія Олійника щодо  жорсткого  контролю  за формуванням виборчих  дільниць: під наглядом  обласних керівників усі, найменші виборчі дільниці із конкретною адресою, розташуванням  та виглядом приміщення всередині.

Дві третини всього часу випуску одного з випусків  новин звітного  тижня  телеканал демонстрував візит у Вінницю прем’єр – міністра Яценюка, вручення  ним ордерів на квартири військовим, котрі повернулись із бойових дій зі Сходу,  де відстоювали  Україну в російських агресорів та проведене тут засідання Уряду.   А саме це військові із вінницького  формування  «Ягуар».  

Також канал повідомляв про продовження люстрації громадськими активістами корупціонерів на високих посадах, котрих  виростили попередні влади.     

 

   Із програми в програму переходить тема  вирішення проблем з розселенням переселенців із  Криму.

Ну і не обминули новини державного каналу теми ситуації на Сході країни. 

     

 

 ТРК «ВІТА»  Випуск новинної програми триває 25 хвилин. Канал є органом вінницької міської ради. Однак, колектив прагне позиціонувати себе, як незалежний та об’єктивний. Це вдається до певної міри, доки справа не доходить до  принципових моментів для  безпосереднього засновника. От  і тепер, для  мера Вінниці Володимира Гройсмана, котрий став віце – прем’єр – міністром за квотою Порошенка важливо, аби телеканал всіляко демонстрував найпривабливіші моменти його діяльності, як  кандидата на посаду президента  України. Іншим також увага приділяється, але мізерна. Ну, хіба що, трохи більше фавориту виборів на Вінниччині попередніх  років Юлії Тимошенко.

  Зокрема, увага приділялась загостренню протистояння між штабами  Петра Порошенка та Юлії Тимошенко, але з подачі штабістів  Порошенка.

Регулярно телеканал демонструє роботу Уряду і достатньо багато місця віддав під тему візиту до Вінниці Арсенія Яценюка та проведеному тут виїзному засіданню Кабінету міністрів.

Отже і  для  цього каналу притаманне опускання декотрих новин та тем, задля збереження інформаційного лідерства одного кандидата. 

 

    

                                                         Теми

 

1.  Військова агресія  Росії

2.  Реформа місцевого самоврядування

3.  Обшук в офісі «Батьківщини»

4.  Петро Порошенко – Юлія Тимошенко: боротьба загострюється

5.  Правий сектор готовий дати відсіч агресору з боку Придністровя

6.  Виїзне засідання Кабміну у Вінниці

7. Обласну організацію «Батьківщини» покидають знакові фігури

 

                                                  Основні спікери

1. Олександр Турчинов – в.о. президента, спікер    

2. Арсенія Яценюк -  прем’єр-міністр

3. Володимир Гройсман – віце – прем’єр - міністр

4.. Арсен Аваков  - міністр МВС

5.  Анатолій Олійник – голова ОДА

6. Петро Порошенко – кандидат  у президенти

7. Сергій Тігіпко – кандидат у президенти 

7.Григорій Заболотний – народний депутат, голова виборчого штабу у Вінницькій області Петра Порошенка