укр eng

Звіт за результатами моніторингу чернівецької преси (12-18 травня 2014 р.)


З 12.05.2014 по 18.05.2014
Медiа: Преса
Регiон: Чернівецька область

   Чернівецькі газети з 12 по 18 травня продовжували висвітлювати  події в державі та області. Статті, присвячені процесу виборів президента та міського голови не попали на перші шпальти видань. Друкувалась інформація про готовність виборчих дільниць та виборчих комісій,правила голосування, програми кандидатів на посаду міського голови. Президентські перегони не були пріоритетною темою. Серед кандидатів у президенти були згадані тільки П.Порошенко та Ю.Тимошенко. Ю.Тимошенко має в 3,5 разів більше інформаційних повідомлень у нейтральній   тональності, ніж П.Порошенко. В позитиві активніше писали по П.Порошенка, Ю.Тимошенко згадується у позитиві на противагу П.Порошенко. Згадок у негативній тональності П.Порошенко та Ю.Тимошенко мають приблизно порівну.

Газета «Погляд» опублікувала найбільше повідомлень у нейтральній тональності про діяльність П.Порошенка та Ю.Тимошенко (опублікована аналітична інформація, розповсюджена журналістами С.Лещенко та М.Найємом), найменше інформації у нейтральній тональності про діяльність в.о. президента О.Турчинова . В негативній тональності писали тільки про Ю.Тимошенко (стаття «Вогнища амбіцій Юлії Тимошенко» має ознаки замовного матеріалу і використовує «чорний піар»).

   Кандидати в президенти  М.Добкін, С.Тігіпко та П.Симоненко не були згадані протягом тижня.

Газета «Молодий буковинець» найактивніше у нейтральній тональності висвітлювала передвиборчу кампанію Ю.Тимошенко  - дві статті, які мають ознаки замовних матеріалів та висвітлюють виступ Ю.Тимошенко на з’їзді керівників місцевої влади (не зазначено, що захід був організований за ініціативою партії «Батьківщина») та позиції кандидатки з приводу конфлікту на Сході України. Про П.Порошенка писали в позитивній та негативній тональності. В позитиві витриманий матеріал замовного характеру, де наголошується на необхідності обрати президента у першому турі. В негативній тональності оцінює діяльність П.Порошенка чернівецький активіст Народного комітету   підтримки кандидата в президенти Ю.Тимошенко, та агітує голосувати за Ю.Тимошенко (позитивна тональність). Всі матеріали про вибори вийшли без рубрики «Реклама» та «Агітація». 
  Кандидати в президенти С.Тігіпко, П.Симоненко та М.Добкін не згадувались протягом тижня.