укр eng

Звіт за результатами моніторингу закарпатського телебачення за квітень


З 01.04.2014 по 30.04.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Закарпатська область

Квітень для Закарпатського ТБ у контексті висвітлення діяльності кандидатів був не надто активним. Майже увесь місяць випуски новин складалися з сюжетів, які висвітлювали місцеві проблеми, зокрема, призначення голів РДА, конфліктів активістів з головним міліціонером області, проблеми у районах, свята, Великдень та інші поточні події. Щоправда обидва канали не обійшли увагою реєстрацію кандидатів, сюжети телебачення стосувалися коментарів політологів та соціологів. Щоправда кожне ТБ зробило акцент на зовсім різних особах у перший тиждень квітня: якщо на М-студіо у сюжеті було використано інформацію про найвищі шанси Петра Порошенка, то на обласному ТБ "Тиса-1" у позитивному контексті виділили з-поміж інших кандидатів Сергія Тігіпка.

М-студіо до завершення місяця так і залишилося прихильником Порошенка, оскільки власники телеканалу очолили виборчий штаб цього кандидата в області, обласне ж ТБ надавало ефір всім кандидатам, які цього прагнули. Таких було небагато, до кінця місяця щоправда вони активізувалися і вже в останній тиждень-півтора у сюжетах новин на ЗОДТРК фігурували Порошенко, Тимошенко, Тігіпко, а у рекламних роликах – Тягнибок та Луценко.

Про решту кандидатів не йшлося, виключно у списку претендентів (Тиса-1). У негативній тональності інформацію не було про жодного.

Упродовж місяця подавались також короткі сюжети про діяльність Турчинова та Яценюка у контексті їхніх посадових обов’язків.

Вже з 20-их чисел телепростір активізувався у прайм-тайм з"явилася реклама від різних учасників передвиборчої гонки: Тягнибока, Порошенко, Тимошенко. Крім того запустили ролики Ю.Луценка (по два покази, до і після новин) (на ЗОДТРК "Тиса-1"). Щодо ТРК "М-студіо", тут активно піарили П.Порошенка, у негативній тональності - Ю.Тимошенко.

Осртанній тиждень місяця став найактивіншим за всі попередні по висвітленню діяльності окремих кандидатів. По-перше, на Закарпаття приїжджав П.Порошенко із своєю програмою "Жити по-новому". Відтак, як ЗОДТРК "тиса-1", так і "М-студіо" (належить Балозі, який здійснює виборчу кампанію Порошенку в області) подавали розлогі сюжети про Порошенка з агітацією. 

Зокрема, сюжети про Порошенка на ЗОДТРК були хронологічно утричі більшими (відеоряд з його мітингів в Ужгороді, Мукачеві, Хусті), аніж сюжети про діяльність Тимошенко, які також майже щодня транслювалися у новинах. Щодо "М-студіо", то П.Порошенко став безумовним лідером передвиборчгого телеефіру. Йому у позитивній тональності присвятили максимально уваги: сюжети з його виступів в райцентрах та Ужгороді, прес-конференція в Ужгороді тощо. Цього тижня з"явилася реклама С.Тігіпка, продовжилася О.Тягнибока та щезла Ю.Луценка. 

Загалом за цей період у позитивній тональності найактивніше висвітлювалась діяльність П.Поршенко, найменше – С.Тігіпка , у негативній тональності майже в однаковій кількості часу йшлося про Ю.Тимошенко, А.Яценюка та О.Турчинова. Сюжети нейтрального забарвлення найчастіше стосувалися А.Яценюка,  найменше – П.Порошенка та Ю.Тимошенко (майже однакова кількість секунд).