укр eng

Звіт за результатами моніторингу кіровоградської преси (01 квітня – 4 травня 2014 р.)


З 01.04.2014 по 04.05.2014
Медiа: Преса
Регiон: Кіровоградська область

1. Загальні тенденції.

Головною новиною місяця стали тривожні події на сході та півдні України, а також неадекватна реакція на них з боку керівництва держави, перебіг антитерористичної операції і лише потім – власне початок президентської кампанії, яку найбільш активно і в міру можливостей всебічно висвітлював тижневик «Україна-центр». Слідом за регіональними інтернет-виданнями найбільш актуальною новиною була визнано появу на чолі штабу кандидата в Президенти С. Тігіпка колишнього губернатора Кіровоградщини С. Ларіна, що певним чином підігріло інтерес до його постаті і викликало переважно позитивні відгуки громади, здебільшого пов’язані із здобутками останнього. Однак в силу певних розбіжностей на політичному полі С. Ларін відмовився керувати кампанією цього кандидата, що загалом зменшило його присутність у контенті порівняно з початковим періодом моніторингу. Також досить активно відбувалося обговорення програм кандидатів насамперед щодо їхнього бачення вирішення найбільш актуальних проблем сучасного становища населення та подальшого проведення державної політики в умовах фактичного воєнного стану («Україна-центр», три випуски поспіль).

Преса, знаки:

·        Яценюк агітатор – 0 (нейтрально – 0, позитивно – 0, негативно – 0);

·        Яценюк уряд – 2938 (нейтрально – 2542, позитивно – 0, негативно – 396);

·        Добкін – 4686 (нейтрально – 2263, позитивно – 0, негативно – 2423);

·        Турчинов агітатор – 0 (нейтрально – 0, позитивно – 0, негативно – 0);

·        Турчинов уряд – 121 (нейтрально – 121, позитивно – 0, негативно – 0);

·        Порошенко – 21026 (нейтрально – 16047, позитивно – 3010, негативно – 1969);

·        Симоненко – 1724 (нейтрально – 1467, позитивно – 0, негативно – 257);

·        Тігіпко – 12609 (нейтрально – 9500, позитивно – 3109, негативно – 0);

·        Тимошенко – 16287 (нейтрально – 5369, позитивно – 879, негативно – 10039).

2. Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.

Найбільше контенту з негативною тональністю зафіксовано щодо висвітлення діяльності Ю. Тимошенко. Це стосувалося передусім маніпуляцій у регіоні представників її штабу щодо соцопитування, однак було зафіксовано також дві публікації в тижневику «Україна-центр», які можна кваліфікувати як «джинсу»; М. Добкіна, якого не підтримали більшість регіональних організацій Партії регіонів у якості кандидата від цієї політичної сили, П. Порошенка з погляду критичного висвітлення його обіцянок у передвиборній програмі кандидата стосовно деяких аспектів майбутнього бачення своєї діяльності в якості Президента (це зауваження стосується певним чином всіх претендентів), А. Яценюка стосовно відсутності чіткої позиції щодо подій на сході та півдні країни і спорадично П. Симоненка.

Нейтральна тональність превалює щодо кандидатів П. Порошенка, та С. Тігіпка, у контенті Ю. Тимошенко порівняно з нейтральним превалює все ж негативний. Щодо інших претендентів на посаду Президента та урядовців, варто відзначити певну паритетність подачі нейтрального контенту.

Найбільш позитивно висвітлено діяльність С. Тігіпка, хоч П. Порошенко має фактично ідентичні показники.

3. Пріоритетність представлення.

У цьому вимірі знову ж таки переважає П. Порошенко – 35,4%, Ю. Тимошенко – 27,4%, С. Тігіпко – 21,2%, М. Добкін – 7,9%, А. Яценюк (обов’язки)  – 4,9%, П. Симоненко – 2,9%, О. Турчинов (обов’язки) – 0,2%,. Загалом варто зауважити, що відсотковий показник, на нашу думку, досить адекватно засвідчує як активність проведення кампанії кандидатами та їхніми штабами на регіональному рівні, так і конкретне наповнення програм, аналізу якого було присвячено досить об’ємні публікації тижневика «Україна-центр».

4. Теми:

• Реєстрація кандидатів у президенти.

• Оприлюднення декларацій кандидатів.

• Обговорення програм кандидатів.

• Маніпулятивне соцопитування штабу Ю. Тимошенко.

5. Спікери.

П. Порошенко, С. Тігіпко, Ю. Тимошенко.

6. Опис маніпуляцій та медіаефектів.

Наявність «джинси» в тижневику «Україна-центр» щодо діяльності і власне особи Ю. Тимошенко.