укр eng

Звіт за результатами моніторингу Харківського телебачення (28 квітня – 4 травня 2014 р.)


З 28.04.2014 по 04.05.2014
Медiа: ТБ
Регiон: Харківська область

  1. Загальні тенденції.

 

«Незалежна служба новин» «Харьковские известия» насправді є підконтрольним міському голові Геннадію Кернесу телевізійним проектом, що виходить на «7 каналі», власником якого є той же Кернес. Про об’єктивність цих новин наразі говорити не доводиться. Протягом звітного тижня, як зазвичай, із суб’єктів виборчих перегонів виступав один лише Добкін.

 

Харківська обласна державна телерадіокомпанія (ХОДТРК) та її телеканал ОТБ завжди були виразниками «політики партії», причому, правлячої партії. Зараз, можливо, з огляду на те, що цих партій (кандидатів) ціла низка, новини утримуються від піару на користь когось із них, приділяючи основну увагу роботі в.о президента та голови уряду й урядовців. Минулий тиждень новинний ефір ОТБ був скорочений через свята.

 

  1. % кандидатів та суб’єктів політичного процесу – окремо по каналах.

 

На «7 каналі» з суб’єктів виборчого процесу виступав лише Добкін, тобто, в ефірі «7 каналу» триває такий собі «театр одного актора». Інші кандидати взагалі не з’являлися на телеекранах «Харьковских известий». Лише 1 раз з’являвся прем’єр-міністр Яценюк, пізніше цей сюжет повторили у суботньому випуску.

 

На ОТБ кандидати в президенти практично не були представлені, зрідка згадувався лише Добкін через призму місцевої тематики (замах на вбивство Кернеса). Інформувалося лише про діяльність Турчинова, Яценюка та урядовців у контексті виконання ними службових обов’язків.

 

  1. Тональність (окремо по каналах).

 

«7 канал» показував політичного партнера пана Кернеса – кандидата від ПР Добкіна у позитивній конотації – 254 сек. та у нейтральній – 261 сек. Щоправда, суттєво більше стало нейтральної тональності, вочевидь, тому що Добкін здебільшого коментував замах на Кернеса, а не політичні перегони. Щоправда, і в цьому контексті він зумів додати 52 сек. негативу Авакову – члену Кабміну, очолюваного Яценюком.

 

ОТБ: щодо уряду та урядовців – позитивна (127 сек.) або нейтральна (89 сек.). Щодо Турчинова – позитивна (89 сек.) та нейтральна (55 сек.).

 

  1. Спікери.

 

«Харьковские известия»:

- Геннадию Кернесу провели хирургическую операцию (Добкін)

- Геннадия Кернеса госпитализировали на лечение в Израиль (Добкін)

- Покушение на Геннадия Кернеса – циничное преступление (Добкін)

- В стране идёт срыв предвыборной кампании – М.Добкин

- Кабинет Министров Украины призвал все политические силы подписать проект Конституции до 25 мая (Яценюк)

 

ОТБ:

- Арсеній Яценюк попросив Папу Римського молитися за Україну

- Про підводні камені роботи на ринку ЄС йшлось під час зустрічі виробників Харківщини із очільником Мінекономрозвитку (Павло Шеремета)

- На думку Добкіна, замах на Кереса має розслідувати ГПУ та парламентська комісія

- На добровольців-патріотів чекають у лавах оновлених МВС та СБУ (Турчинов)

- Яценюк: Ми повинні продемонструвати єдність України

 

  1. Синхрони.

 

«Харьковские известия»: 29.04.2014 р. синхрон Добкіна в матеріалі «Покушение на Геннадия Кернеса – циничное преступление» тривав понад 150 сек. Звісно, опонентам не було надано ані слова. Максимальний синхрон прем’єр-міністра Яценюка (обов’язки) 29.04.2014 – 23 сек.

 

На ОТБ найбільший синхрон – виступ Турчинова у програмі від 29.04.2014 р., який тривав 48 сек.

 

Пріоритетність представлення (хто у перших сюжетах та на перших шпальтах – без цифр).

 

На «7 каналі» – Добкін, голова облради Чернов.

 

На ОТБ – Турчинов, Яценюк, урядовці, а також губернатор Харківської області Ігор Балута.

 

  1. Опис маніпуляцій та медіаефектів.

 

На «7 каналі» регулярне домінування Добкіна й повна відсутність будь-кого з інших кандидатів. Також у згаданому синхроні Добкіна від 29.04.2014 р., він фактично натякнув на можливість замовлення вбивства Кернеса з боку міністра МВС Авакова:

«Не бывает так, что человек, который пострадал от попытки заказного убийства, что это дело будет расследовать человек, который имеет длительные неприязненные отношения с пострадавшим. У меня складывается впечатление, что одна из версий, где могла родиться идея заказного убийства может привести в т.ч. на улицу, где находится главный офис Министерства внутренних дел».

 

На ОТБ протягом тижня маніпуляцій не зафіксовано.