укр eng

Звіт за результатами моніторингу чернівецької преси (06.08 – 12.08)


З 06.08.2012 по 12.08.2012
Медiа: Преса
Регiон: Чернівецька область

 

Звіт за результатами моніторингу чернівецької преси (06.08 – 12.08)

    Протягом 06.08 – 12.08  2012 року найбільшу увагу газети приділили висвітленню діяльності Партії Регіонів найменше писали про «Свободу». Також протягом тижня були згадані Об’єднана Опозиція, «Україна, Вперед!», «Удар». Про КПУ не було жодної згадки.

   Основні події тижня, які висвітлювались в пресі – вибори 2012, проблеми жителів області, факт агітації головою облдержадміністрації М.Папієвим за Партію Регіонів та залякування громадян під час робочої поїздки у Глибоцький та Сторожинецький район, зафіксовані ГО «ОПОРА» (цього факту «не помітила» тільки газета «Чернівці», засновник – Чернівецька міська рада), раздача соціальних проїзних для малозабезпечених у міській раді.

   Газета «ЧАС» з 06.08 по 12.08 висвітлювала діяльність Партії Регіонів, Об’єднаної Опозиції, партій «Удар» та «Свобода».  Найбільше було матеріалів про Партію Регіонів в негативній та  нейтральній тональності та партію «Удар» (позитивна тональність), найменше – у нейтральній тональності про «Свободу».

     Газета «Час» переважну кількість згадок про Партію регіонів дає у негативній тональності (критика мовного закону з боку опозиції, також газета оприлюднює факт незаконної агітації головою облдержадміністрації М.Папієвим за Партію Регіонів та залякування громадян під час робочої поїздки у Глибоцький та Сторожинецький район, зафіксовані ГО «ОПОРА».

    Об’єднану опозицію піддають критиці за висування кандидатури екс-мера «Чернівців» М.Федорука.  

  На першій шпальті – листівка, яка була розповсюджена невідомими особами в Чернівцях (приклад «чорного піару» у виборчій кампанії 2012). На листівці – фото кандидата від Об’єднаної Опозиції М.Федорука та Івана Ринжука на яких Микола Федорук та Іван Ринжук зображені поряд, як два кандидати від Об’єднаної опозиції, але на різних виборчих округах. Листівки були оформлені в стилістиці агітаційних матеріалів Об’єднаної опозиції, містили логотип та слоган «Ми об’єднались заради України», але не містили жодної інформації щодо тиражу та замовника.

   Основні теми тижня – аналіз кандидатів в депутати по округам, соціальні проблеми жителів області, факт незаконної агітації головою облдержадміністрації М.Папієвим за Партію Регіонів та залякування громадян під час робочої поїздки у Глибоцький та Сторожинецький район.

   Основні спікери – голова партії «Удар» В.Кличко.

 

 Газета «Чернівці» з 06.08 по 12.08 найактивніше висвітлювала діяльність Партії Регіонів у позитивній тональності, найпасивніше - Об’єднаної Опозиції негативна тональність.

  Газета піддавала критиці кандидата по мажоритарному округу від Об’єднаної Опозиції екс-мера Чернівців М.Федорука. Діяльність кандидата від Партії Регіонів чинного Секретаря міської ради В.Михайлішина подавалась виключно у позитиві.

    На перших шпальтах – фото Секретаря міської ради В.Михайлішина та матеріал про ініціативу міської ради та особисто В.Михайлішина – соціальний проїзний для малозабезпечених чернівчан.

   Основні теми тижня – видача у міською владою соціальних проїзних для малозабезпечених чернівчан, проблеми та успіхи Калинівського ринку (власність міської громади)

Основні спікери - Секретар міської ради В.Михайлішин та директор Калинівського ринку Р.Сербінчук.

 

Газета «Молодий буковинець» з 06.08 по 12.08 найактивніше висвітлювала діяльність Партії Регіонів (негативна, нейтральна, позитивна тональність) та партії «Україна Вперед!» (позитивна тональність). Менше уваги з боку журналістів отримали «Удар», Об’єднана Опозиція , «Свобода».

Найактивніше у негативі згадувалась Партія Регіонів. Газета піддавала критиці обласну владу (негативна тональність Партія Регіонів) номер від 10-11.08, стаття про незаконну агітації головою облдержадміністрації М.Папієвим за Партію Регіонів та залякування громадян під час робочої поїздки у Глибоцький та Сторожинецький район, зафіксовані ГО «ОПОРА» («Газ і садочки – в обмін на голоси»), писала про непотизм та корупцію в Партії Регіонів (09.08) «До Верховної Ради – за пільгами та привілеями»

    На перших шпальтах – інформація про вибори 2012 ,завершення довгобуду – школи у смт Лужанах, підписання В.Януковичем мовного закону.

   Основні теми тижня – вибори 2012, звершення довгобудів в закладах освіти, підписання мовного закону, незаконна агітація головою облдержадміністрації М.Папієвим за Партію Регіонів під час робочої поїздки у Глибоцький та Сторожинецький райони, роздача соціальних проїзних у міській раді.

Основні спікери – Секретар міської ради В.Михайлішин (Партія Регіонів), Назар Горук («Свобода»),  М.Бурбак («Фронт Змін»), Н.Королевська, О.Ступка, А.Шевченко («Україна Вперед!»), Р.Ванзуряк («Удар»)

  У номері від 09.08 рекламні матеріали партії «Україна Вперед!» подані без зазначення «Реклама» під рубрикою «Вибори 2012»