укр eng

Звіт за результатами моніторингу винницької преси (28 квітня-4 травня 2014 р.)


З 28.04.2014 по 04.05.2014
Медiа: Преса
Регiон: Вінницька область

                                       Загальні тенденції

     Тенденції висвітлення виборчої  тематики звітного  тижня друкованих  видань направлені на аналіз ситуації навколо   кандидатів у президенти в розрізі путінської  агресії  на Україну. Так,  видання «Вінницькі реалії»  передає застереження від колишнього радника Путіна Іларіонова  стосовно Петра Порошенка, щодо того, що він має берегти себе від можливих  посягань на його життя. Загалом же видання нагадують, що в.о. президента Олександр Турчинов дав розпорядження посилити охорону для кандидатів у президенти:  Петра Порошенка, Юлії Тимошенко, Михайла Добкіна, Олега Ляшка та Ольги Богомолець. 

   Петро Порошенко, як і в попередні тижні згадувався газетами найбільше. Цього разу з нагоди відкриття фабрики молочно – консервних виробів та четвертого сезону фонтану «Рошен».

     Кандидати в президенти від комуністів та партії регіонів – Симоненко, Добкін, Тігіпко -  згадувались вінницькими газетами в  негативній тональності в матеріалі  «Регионалы запустили  новый план по срыву выборов».

Також видання підіймали тему затримки у формуванні виборчих комісій та фактів залякування тих, хто веде виборчу гонку.

    Про  конфлікт та його розв’язання між вінницькими самооборонівцями та отаманом козацького полку імені Івана Богуна   друковані видання писали в контексті того, що не на часі зараз бити горщики  патріотичним силам Вінниччини.  

  Звичайно, друковані ЗМІ не оминають тему військової агресії Росії. 

     Подекуди  обидва  видання користуються оціночним судженням, а також іронічним викладом для створення негативного контексту.  Загалом же у цей період газети  намагались  бути нейтральними по відношенню до рейтингових  учасників перегонів демократичного напрямку.

 

                                           Теми тижня

 1. «Чорний піар»  передвиборчого періоду
 2. Нова програма фонтану «Рошен»
 3. Безпека кандидатів у президенти
 4. Чим займався Олександр Янукович у системі влади
 5. На Донбасі влада керованого Москвою терором
 6. Конфлікт місцевих патріотів
 7. Юлія Тимошенко в розрізі підозр про зацікавленість у зриві виборів

 

                                         Головні спікери 

 1. Олександр Турчинов – в.о. президента, спікер
 2. Арсеній Яценюк – голова Уряду
 3. Євген Нищук – міністр культури 
 4. Юлія Тимошенко – кандидат у президенти України
 5. Петро Порошенко –кандидат у президенти України
 6. Юрій Луценко – лідер партії «Третя республіка»
 7. Володимир Воловодюк – отаман вінницького козацького полку ім. Івана Богуна

              

         Частка виборчого контенту від загального об’єму новин:

 

 «Вінниччина» - 15%

«Реалії»           - 25% 

 

«Вінниччина»  на цьому звітному тижні  писала про  вибори президента  загальною характеристикою тенденцій виборчої боротьбі та  в контексті зняття  двох кандидатів із виборчої гонки.

Найбільше видання писало про Петра Порошенка в ключі інформаційного приводу, що його притримав штаб до виборчого сезону – це відкриття консервно – молочного заводу та нового сезону фонтану «Рошен». До речі,  на відкритті водограю, за агітацією за Порошенка   виступали міністр культури Євген Нищук, політик  Юрій Луценко, народні артисти України Ада Роговцева та Олексій Богданович. 

Також видання писало про  ініціативи Уряду, умови перебування на Вінниччині  біженців з Криму та неоголошену війну з Росією.

   

«Реалії»  цього тижня застерігали Петра Порошенка словами колишнього радника Путіна Сергія Іларіонова подбати про свою безпеку. Порада ця з’явилась після замаху на життя мера Харкова Геннадія Кернеса.

Приділила увагу газета і кандидату в президенти Добкіну – його припущення, що його конкуренту по виборчій гонці Тимошенко може бути вигідно зірвати вибори.

  Військову агресію Росії  видання назвало встановленням на Донбасі влади керованого з Москви  терору.

  Видання   чимало місця  віддає  Петру Порошенку. Окрім вищезгаданого акцентувало увагу на зверненні Порошенка до  Турчинова з пропозицією створити міжвідомчу комісію з розслідування фактів нападу на керівних  осіб, котрі забезпечують виборчий процес.

  Окрім Михайла Добкіна  (він змальований у негативній тональності)  усі інші кандидати в президенти подані в нейтральних тонах.