укр eng

Звіт за результатами моніторингу загальнонаціональних інтернет-сайтів (28 квітня – 04 травня 2014 р.)


З 28.04.2014 по 04.05.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Загальнонаціональні медіа (Kиїв)

Звіт за результатами моніторингу загальнонаціональних інтернет-сайтів (28 квітня – 04 травня 2014 р.)

З 28.04.2014 по 04.05.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Загальнонаціональні медіа (Kиїв)

 

Загальні тенденції:

Впродовж 28.04–04.05.2014 р. інтернет-сайти, що увійшли до вибірки, найбільшу кількість матеріалів присвятили діяльності Ю. Тимошенко - 44.8%. На другому місці за кількістю представленої інформації  П. Порошенко - 31.6%.

За звітний тиждень найбільш пасивно висвітлювалась діяльність П. Симоненка – 3.2%.

Найбільше матеріалів з тематики виборів було розміщено на сайті «Цензор.нет». Найменше – на сайті «Лівий берег».

Співвідношення обсягу інформації про кандидатів:

За минулий тиждень найбільший обсяг інформації наводився про Юлію Тимошенко – 15458 друкованих знаків. На другому місці Петро Порошенко – 11890 друкованих знаків, на третьому Михайло Добкін – 5578 друкованих знаки, на четвертому Сергій Тигіпко – 1400 друкованих знаків. Останнє – п’яте місце за Петром Симоненко – 1089 друкований знаків. За кількістю найбільший масив інформації про кандидатів на посаду Президента було розміщено сайтом «Цензор.нет»- 11749 друкованих знаків; 9634друкованих знаків на сайті «КорреспонденТ.нет»;8145 друкованих знаків на «Українській Правді» та найменше на сайті «Лівий берег» - 5887 друкованих знаків.

Коментар максимальних та мінімальних показників тональності:

Лідером за кількістю нейтрально забарвлених матеріалів є  Юлія Тимошенко. Таких матеріалів в півтора рази більше ніж відповідних матеріалів щодо П. Порошенка та в тринадцять разів більше ніж про П. Симоненка (найменша кількість нейтральних повідомлень).

Лідер за кількістю негативно забарвлених матеріалів є П. Порошенко.

Найменше повідомлень негативної та нейтральної тональності про М. Добкіна.

Загалом на всіх інтернет-сайтах, що увійшли до вибірки, нейтрально забарвлена інформація значно переважала негативну.

Теми:

Найактивніше впродовж місяця висвітлювались наступні теми:

- підготовка до проведення теледебат;

- повідомлення про можливу відмову від подальших політичних перегонів П. Порошенком.

 

Українська правда:

Упродовж тижня переважає інформація про Юлію Тимошенко.

Її відносний показний представлення сягнув 44.4%. На другому місці Петро Порошенко – 32.7%. Найменше на сайті «Українська правда» висвітлювалась діяльність Сергія Тигібка–8.3%.

Слід відмітити, що на сайті цього тижня взагалі відсутні згадування про Петра Симоненка.

Негативно представлених матеріалів про Юлію Тимошенко та Петра Порошенко приблизно рівна кількість (682 та 619 друкованих знаків відповідно). Новинна стрічка інтернет-сайту більш-менш збалансована за кількістю представлення інформації про учасників політичних перегонів.

Лівий берег:

Упродовж тихня більша частина інформації присвячена Юлії Тимошенко.

Її відносний показний представлення сягнув 51.8%. Друге місце за Петром Порошенко – 29.1%. Найменше інформації подано про Петра Симоненка та Сергія тигітко– 1.9% про кожного.

В порівнянні з іншими інтернет-сайтами, що увійшли до вибірки на сайті «Лівий берег» відсутні повідомлення негативної тональності.

КорреспонденТ.нет:

Найбільше інформації упродовж місяця приділяється Петру Порошенко.

Відносний показний представлення сягнув 33.1%. З відривом менше п’яти відсотків найближчим опонентом, за кількістю висвітленої інформації, є Юлія Тимошенко – 29.8%. За минулий тиждень найменш активно висвітлювалась діяльність Сергія Тигіпко– 6.4%.

Найбільше негативно забарвлених матеріалів зафіксовано щодо Михайла Добкіна. Вперше від початку політичних перегонів матеріали нейтрального характеру про Петра Порошенка переважають відповідні матеріали про Юлію Тимошенко.

Цензор.нет:

Більша частина інформації упродовж місяця була подана на адресу Юлії Тимошенко.

Її відносний показний представлення сягнув 50.4%. На другому місці Петро Порошенко – 36.8%. Найменше з інформації, що представлена сайтом належитьПетра Симоненка – 2.2%. Вже другий тиждень поспіль відсутні згадування про Сергія Тигіпко.

В негативній тональності найчастіше згадується Петро Порошенко.

 

Опис маніпуляцій та медіаефектів

Найчастіше спостерігались на сайті «Українська Правда» - невідповідність тональності заголовку статті та основного тексту (01.05.14 р. «Порошенко спробував "підкупити" Тимошенко кріслом прем'єра»).