укр eng

Місячний звіт за результатами моніторингу дніпропетровського телебачення (квітень 2014 р.)


З 01.04.2014 по 30.04.2014
Медiа: ТБ
Регiон: Дніпропетровська область

Дніпропетровське телебачення у квітні виявивилося не лідируиючим типом ЗМІ, програвши й інтернету, й друкованій пресі щодо представлення кандидатів у Президенти. Загалом 726 секунд.

Абсолютним лідером серед цікавих нам персоналій на дніпропетровському ТБ став Прем’єр-міністр України АРСЕНІЙ ЯЦЕНЮК. Багато в чому на це вплинув приїзд глави Уряду до Дніпропетровська 11 квітня, який показали обидва досліджувані нами телеканали – 11-й і 51-й (ДОДТРК). Так обласне телебачення присвятило Яценюку 253 секунди з позитивною тональністю (з них 105 секунд – синхрони) , а 11-й телеканал – 125 секунд (включаючи синхрон на 27 секунд) з нейтральною тональністю. Тож загалом Яценюку присвятили 375 секунд на обох каналах.

МИХАЙЛО ДОБКІН з’явився у випусках новин обох каналів лише одного разу, 14 квітня, і теж завдяки виборчій поїздці на Дніпропетровщину: 220 секунд (враховуючи 65 секунд на синхрони) на 11-му телеканалі з нейтральною тональністю і лише 30 секунд на державному обласному каналі (фактично це був не сюжет, а текст ведучого з коротким описом програми Добкіна під час поїздки в регіон). Чому обласне ТБ присвятило Добкіну так мало уваги – відкрите питання.

Олександр Турчинов зі зверненням до жителів східних регіонів був помічений 7 квітня лише на обласному ТБ. Промова тривала 78 секунд + 20-секундна підводка ведучого новин. Тональність нейтральна.

Насправді, сюжети про інших кандидатів в ефірах каналів були. Це й Тимошенко, й Тягнибок, й Тігіпко, й Симоненко, й знов-таки Добкін, але матеріали виходили поза випусками новин, з відбивками «Вибори Президента України-2014», тож вони не враховані.

А представлення у відсотках має такий вигляд:

- Арсеній Яценюк (обов'язки) - 52,1%;

- Михайло Добкін - 34,4%;

- Олександр Турчинов - 13,5%.

Медіа маніпуляції у матеріалах не застосовувалися.