укр eng

Звіт за результатами моніторингу чернігівського інтернету (01.04-30.04.2014)


З 01.04.2014 по 30.04.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Чернігівська область

Загальні тенденції

У квітні інтернет-сайти приділяли увагу всім п’яти кандидатам в Президенти, що увійшли до вибірки. Найбільше уваги отримали П.Порошенко та Ю.Тимошенко, причому про останню були не лише нейтральні новини. Цікаво, що ці два кандидата часто згадувалися в парі, особливо на сайті ПіК. Так на початку місяця інформаційним приводом був конфлікт між двома штабами, що підтримки керівником штабу Ю.Тимошенко кандидата в Президенти П. Порошенка. Далі були статті про судові позови, брудні технології, а наприкінці місяця у Чернігові з’явилася листівка проти П.Порошенка і хоча представники його штабу не називали прізвища Ю.Тимошенко (у відео на ТК Дитинець заступник штабу Яковенко говорить «вона»), проте сайт «ПіК» звертався до її штабу за коментарем стосовно цієї агітпродукції.

Інші кандидати згадувалися частіше в матеріалах про результати соціологічних опитуваннях, загальних повідомлень щодо реєстрації довірених осіб, тощо.

Найбільше матеріалів з тематики виборів було розміщено на сайті «ПІК». Менше – на сайті «Високий Вал». Сайт «ПіК» приділяв більше уваги П.Порошенко та Ю.Тимошенко, а «Високий Вал» - Ю.Тимошенко. Причому  «Високий Вал» розміщував частину новин про діяльність кандидата в Президенти Ю.Тимошенко під рубрикою «ІМІДЖ».

Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.

 У нейтральній тональності у квітні найбільше уваги було приділено висвітленню діяльності П. Порошенка. На другому місці в цій категорії Ю.Тимошенко, на третьому С.Тігіпко. Найменше інтернет-ресурси згадували про П.Симоненка.

Позитивна інформація у квітні була тільки про Ю.Тимошенко.

Негативна інформація у квітні була тільки про Ю.Тимошенко.

 Інформаційні повідомлення про вибори з боку уряду або в. о. президента поки що відсутні.

 Пріоритетність представлення

 Усіма джерелами моніторингу в інформповідомленнях найбільша пріоритетність надавалась П. Порошенко та Ю. Тимошенко. Найменше була представлена діяльність П. Симоненка.

 Теми

Найактивніше впродовж місяця висвітлювалися такі теми:

- ситуація в країні та регіоні

- штабні конфлікти та інциденти

- партійні конференції та реєстрація кандидатів

Спікери

Прямої мови кандидатів не було.