укр eng

Звіт за результатами моніторингу черкаської преси (28квітня - 04 травня 2014 р.)


З 28.04.2014 по 04.05.2014
Медiа: Преса
Регiон: Черкаська область

Загальні тенденції

На цьому тижні активність висвітлення виборчої тематики залишається високою, переважно за рахунок розміщення кандидатами політичної реклами (маркованої або немаркованої).

Основною темою, присутньою на цьому тижні в газетах, можна зазначить сепаратизм і бачення політиками розв’язання цієї проблеми. Активно висвітлюється діяльність влади по врегулюванню економічної та політичної кризи, та активність суб’єктів висування на місцевих виборах.

За обсягом згадок в пресі лідером на цьому тижні вперше став П.Порошенко, який  значно збільшив свою присутність в просторі друкованих видань і має 49,5% згадок щодо суб’єктів моніторингу, на другому місці – Ю.Тимошенко (32%), третій - С.Тігіпко (17,8%). Про О.Турчинова як посадову особу на цьому тижні були незначні згадки, всі інші суб’єкти моніторингу залишилися по-за увагою видань.

Тональність

На цьому тижні залишається тенденція збільшення кількості матеріалів позитивної тональності –  порівняно з попереднім тижнем кількість позитивних згадок зросла майже на 9% і складає вже 80,4% від загальної кількості згадок про суб’єктів моніторингу,  що обумовлено, як і в попередніх тижнях, в першу чергу розміщенням статей з ознаками немаркованої політичної реклами в газеті „Акцент”.

Лідером за кількістю позитивно забарвлених матеріалів продовжує бути на цьому тижні Ю.Тимошенко – 38,3% від всього масиву позитивних згадок про суб’єктів моніторингу.

Явно виражений негатив на цьому тижні отримав щодо себе П.Порошенко за рахунок негативних оцінок, які утримувалися, як і на попередньому моніторинговому тижні, в немаркованій політичній рекламі Ю.Тимошенко в статті „Борис Кушнирук: Тимошенко – это классическая бизнесменша. О таких, как Порошенко говорят – «крепкий хозяйственник” („Акцент”, 30.04.2014 р.).

            Увесь діапазон суб’єктів, на чию користь було розміщено немарковані рекламні матеріали, обсяг та тематику „джинси” можна побачити з одного переліку матеріалів, розміщених без належного маркування в газеті „Акцент” 30.04.2014 р.:

 • „ВО „Солідарність” Петра Порошенка змусить черкаську владу жити по-новому”. Матеріал, створений за подією представлення політичною силою виборчого списку в Черкаську міську раду, утримує багато позитивних авторських оцінок, і сама назва, яка утримує рекламний салоган кампанії, завдає позитивної тональності матеріалу.
 • Юлія Тимошенко: Якщо політики й надалі уснуватимуть в паралельному всесвіті, революція повториться”.
 • „Як безкровно розв’язати конфлікт на сході” (Ю.Тимошенко).
 • „Борис Кушнирук: Тимошенко – это классическая бизнесменша. О таких, как Порошенко говорят – «крепкий хозяйственник». (Гра на протипоставленні оцінок "економічних поглядів" кандидатів Порошенка і Тимошенко).
 • „5 шагов к миру”. Как успокоить Юго-Восток. (С.Тігіпко).

Також була присутня немаркована політична реклама В.Коновалюка, О.Богомолець, Н.Королевської. 

Газета „Вечірні Черкаси” продовжує розміщувати матеріали на виборчу тематику на 90% як політичну рекламу, марковану тільки шляхом зазначення рекламного характеру окремих рубрик у вихідних даних газети:

 • Юлія Тимошенко: „Олігархи домовляються про обрання президента в парламенті” (0,5 полоси, рубрика „Дебати”, утримує негатив щодо П.Порошенка);
 • „Схід – тонка справа”. Сергій Тігіпко пропонує конкретні кроки назустріч південно-східним регіонам України” (0,5 полоси, рубрика „Важливо”, );
 • „Солідарність” Петра Порошенка йде в міську раду, щоб кожен черкасець жив вільно, безпечно і безбідно” (0,5 полоси, рубрика „Вибори-2014”);
 • „Схід – знайти компроміс” (Ю.Тимошенко” ,0,5 полоси, рубрика „Переговори”);
 • „Люстрацію обіцяють усі. А хто з кандидатів на пост Президента сам здатен її пройти?” (О.Тягнибок, 0,5 полоси, рубрика „Актуально”, утримує негатив щодо П.Порошенка, Ю.Тимошенко, С.Тігіпка, А.Гриценка, О.Ляшка, яких подано як осіб, які не зможуть пройти люстрацію);
 • „Устигнути до літа”. Впевнене лідерство Порошенка дає шанс отримати Президента вже в першому турі (1/3 полоси, рубрика „Аналітика”);
 • „Для Тимошенко необхідний союз с ПР. В іншому випадку – політичне небуття” (1/3 полоси рубрика „Розслідування”);
 •  „Газовий контракт імені Тимошенко” (1,5 полоси, рубрика „Складне питання”, негатив відносно Ю.Тимошенко як посадової особи, яка підписала збитковий газовий контракт”);
 • „Феномен Порошенка” (4/5 полоси, рубрика „Аналітика”, негатив щодо П.Порошенка).

Дві останні рекламні статті, які утримували одна – негатив щодо Порошенка, друга – негатив щодо Тимошенко, були розміщені поряд і заповнили собою усю полосу.

Першою кандидаткою, якій приділила увагу обласна газета „Черкаський край”, стала О.Богомолець – 30 квітня в газеті була розміщена стаття „Ольга Богомолець: політик чекає порядних людей”, яка за змістом є політичною рекламою, і не була відповідним чином промаркована.