укр eng


З 01.04.2014 по 30.04.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Чернівецька область

   Протягом квітня інтернет-видання Буковини висвітлювали багато суспільно значимих тем. Найбільше уваги приділялось ситуації на Сході держави, кадровим змінам та люстрації керівників різних рівнів, в кінці місяця основною темою стали вибори міського голови Чернівців та робота міської ради. Вибори президента держави не були пріоритетною темою і згадувались не часто. Більшість повідомлень стосувалась роботи місцевих штабів та чорного піару по відношенню до кандидатів.

    Найбільше інформації у нейтральній тональності стосувалось діяльності в.о. президента О.Турчинова та прем’єр  - міністра А.Яценюка. Серед учасників перегонів найчастіше згадували П.Порошенка (нейтральна, позитивна та негативна тональності), М.Добкін, Ю.Тимошенко та С.Тігіпко мають приблизно однакову кількість згадок, найменше інформації було про П.Симоненко (нейтральна тональність).

     Інтернет-видання Buknews найактивніше у нейтральній тональності висвітлювало діяльність П.Порошенка, найменше інформації було про М.Добкіна.

   У позитиві писали тільки про П.Порошенка (оцінка діяльності П.Порошенка давалась в інтерв’ю народного депутата від «Удару» О.Продан).

   Найбільше інформації негативного забарвлення стосувалось П. Порошенка, найменше – М.Добкіна. В негативній тональності витриманий матеріал «Реальним керівником кампанії Порошенка в Чернівецькій області буде… Роман Ванзуряк?» за 15.04 Негативне емоційне тло створює маніпулятивна назва статті та фото-жаби, яка імітує передвиборний плакат Порошенка. Журналіст використовує  нічим не підтверджені посилання  на «авторитети» (…Проте, за даними “Ч”, реальний виборчий штаб Порошенка в Чернівецькій області буде сформовано на базі Чернівецької ОДА, глава якої Роман Ванзуряк не має куди відступати – сьогодні Верховна Рада задовольнила його заяву про складання депутатських повноважень…), дає негативну оцінку нейтральної за змістом інформації (…Проте “прозорість” кампанії з самого початку якась дивна – керівник штабу Порошенка в області не дав чіткої відповіді на запитання щодо бюджету агітаційної кампанії в Чернівецькій області. ”Ми звикли оцінювати все арифметикою, будь-які вибори. Сьогодні я хочу сказати, що основна позиція кампанії Петра Олексійовича полягає в тому, що основна опора робиться на волонтерські рухи, на доброчинність. ” – сказав пан Куліш. Нагадаємо, журнал “Форбс” оцінює статки Петра Порошенка в 1 мільярд 600 мільйонів доларів США). Також стосовно П.Порошенка використовується маніпулятивний прийом опосередкованої критики кандидата через пряму критику оточення (критика керівника виборчого штабу В.Куліша).

    Букінфо найактивніше у нейтральній тональності писало про діяльність в.о. президента О.Турчинова та прем’єр-міністра А.Яценюка.  Інформації у нейтральній тональності про кандидатів у президенти П.Порошенка, Ю.Тимошенко, М.Добкіна та С.Тігіпка приблизно однакова кількість. Найменше згадували у нейтральній тональності П.Симоненка.

    В позитивній тональності згаданий М.Тігіпко. В негативній тональності  найбільше повідомлень про П.Порошенка (опосередкована критика кандидата через пряму критику оточення – керівника штабу В.Куліша), найменше – про М.Добкіна (незгода чернівецьких регіоналів з висуненням кандидатури  М.Добкіна на з’їзді).