укр eng

Звіт за результатами моніторингу херсонської преси (28 квітня – 4 травня 2014 р.)


З 28.04.2014 по 04.05.2014
Медiа: Преса
Регiон: Херсонська область

Звіт за результатами моніторингу херсонської преси (28 квітня – 4 травня 2014 р.)

 

1.         Загальні тенденції.

Упродовж 28 квітня – 4 травня 2014 найбільшу увагу Херсонська преса присвятила С. Тигіпко. На другому місці – П. Порошенко. На третьому місці – Ю. Тимошенко.

 

2.         Коментар максимальних та мінімальних показників тональності.

Максимальний позитивний показник тональності на цьому тижні був у С. Тигіпко - 33264 знаків.

Найменший показник позитивної  тональності був у Ю. Тимошенко - 18331 знаків.

У М. Добкіна  - 4467 знаків нейтральної тональсності.

 

3.         Пріоритетність представлення (хто у перших сюжетах та на перших шпальтах - без цифр).

На першому шпальті однієї з обраних херсонських  газетах  був матеріал про С. Тигіпко.

 

4.         Теми

Теми кандидата в Президенти України Ю. Тимошенко:

-          «ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО: «Українці бояться війни, вони хочуть, щоб їм дали спокій»

-          «Почути один одного та знайти компроміс» «Понад три години тривали переговори лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко із представниками проросійських сил, що заблокували будівлю обласного УСБУ на Луганщині. Гэловний висновок перемовин - опоненти не відкидають можливості компромісу»

Теми кандидата в Президенти України С. Тигіпко:

-          «5 шагов к миру. Как успокоить Юго-Восток», «25 апреля в прямом эфире ток-шоу «Шустер Live» Сергей Тигипко выступил с конкретными системными предложениями по урегулированию ситуации на Юго-Востоке. Подавляющее большинство зрителей в студии поддержали предложения народного депутата в процессе электронного голосования»

-          Сергей ТИГИПКО: «Если сегодня мы не развернёмся в сторону экономики, случится беда»,  «В период финансового кризиса нужно развивать реальный сектор экономики»

Теми кандидата в Президенти України П. Порошенко:

-          О таких, как Порошенко, говорят - крепкий хозяйственник или менеджер».

 

5.           Опис маніпуляцій та медіаефектів.

На цьому тижні використовувались прийоми створення асоціацій шляхом приниження,  заміна імен або наклеювання ярликів: «Кандидат в президенты Украины Юлия Тимошенко» - се­годня это звучит неубедительно. Ей не верят люди. В ее способ­ностях и адекватности сомнева­ются политические и иностранные партнеры. С ней не имеют желания работать ведущие политтехнологи Украины. Но Тимошенко не рас­страивается и продолжает жать на газ, в очередной раз заявляя, что она и только она знает ключ к успеху.»

Майже у всіх статтях про кандидатів  використовувались медіа ефекти «Останнє слово» та «констатація факту», коли в останньому абзаці статті повторюється найбільш вигідне для  автора  ствердження. Наприклад, «У мого конкурента не знайшлося часу для на­роду (Ю.Тимошенко о П.Порошенко), проте для поїздки до Відня великоою ком­панією час був. Щоб зустрітися з Фірташем, домовитися про політичні та стратегічні перс­пективи. Це при тому, що Фірташ, Бойко та всі інші — це корупційне серце режиму Януковича», — висловилася екс-прем'єр.» «Пояснила вона й те, чому не підтримує По­рошенка як єдиного кандидата від учорашньої опозиції. «Тому що на вибори йде знекровлена олігархія, яка об'єднує все і вся. Олігархія не хоче змін, хоч сто разів напиши «Жити по-ново- му», — підкреслила вона, апелюючи до слогана виборчої кампанії пана Порошенка.»

Таким чином, арсенал медіа ефектів в статтях різної політичної направленості  на кожному тижні повторюється. Лідером об’ємів позитивної інформації на цьому тижні  був С. Тигіпко.