укр eng

Звіт за результатами моніторингу черкаської преси (21-27 квітня 2014 р.)


З 21.04.2014 по 27.04.2014
Медiа: Преса
Регiон: Черкаська область

Загальні тенденції

На цьому тижні активність висвітлення виборчої тематики залишається високою, переважно за рахунок розміщення кандидатами політичної реклами (маркованої або немаркованої).

Основною темою, присутньою на цьому тижні в газетах, можна зазначить сепаратизм і бачення політиками розв’язання цієї проблеми.

Активно висвітлюється діяльність влади по врегулюванню економічної та політичної кризи.

За обсягом згадок в пресі зі значним відривом лідирує Ю.Тимошенко, яка має 48,5% згадок щодо суб’єктів моніторингу), на друге місце вийшов С.Тігіпко (22,9%), на третьому місці знаходиться О.Турчинов як в.о. Президента України (18,2%). Були згадки про П.Порошенка, А.Яценюка як посадову особу та М.Добкіна.

Інші суб’єкти моніторингу в полі газетних новин не були присутні.

Серед газет, які були об’єктами моніторингу, „Черкаський край” – обласне комунальне видання – приділило увагу виборчому процесу виключно в розрізі висвітлення проблем утворення та початку діяльності ОВК.

Тональність

На цьому тижні залишається тенденція збільшення кількості матеріалів позитивної тональності –  порівняно з попереднім тижнем кількість позитивних згадок зросла майже на 4% і складає вже 71,7% від загальної кількості згадок про суб’єктів моніторингу,  що обумовлено, як і в попередніх тижнях, в першу чергу розміщенням статей з ознаками немаркованої політичної реклами в газеті „Акцент”.

Лідером за кількістю позитивно забарвлених матеріалів є на цьому тижні Ю.Тимошенко – 46,9% від всього масиву позитивних згадок про суб’єктів моніторингу.

Явно виражений негатив на цьому тижні отримав щодо себе П.Порошенко за рахунок негативних оцінок, які утримувалися в немаркованій політичній рекламі Ю.Тимошенко в статті „Тимошенко обєднує українців для боротьби за цілісність країни” („Акцент”, 23.04.2014 р.).

Класичний приклад такої „джинси” – стаття в газеті „Акцент” від 23 квітня під назвою „Хліб замість війни”. В статті, не промаркованої як політична реклама, С.Тігіпко позиціонується як „єдиний кандидат на пост президента, який закликає зайнятися економікою”, приводяться тези його передвиборчої програми, утримуються оціночні авторські висновки („Тігіпко справедливо стверджує, що ніхто нашій країні не дасть грошей…”), стаття завершується образною фразою, яка додатково завдає тональність і емоційність повідомленню - „Людям потрібен хліб, а не війна”.

         Увесь діапазон суб’єктів, на чию користь було розміщено немарковані рекламні матеріали, обсяг та тематику „джинси” можна побачити з одного переліку матеріалів, розміщених без належного маркування в газеті „Акцент” 23.04.2014 р.:

Ю.Тимошенко:

- „Тимошенко обєднує українців для боротьби за цілісність країни”;

- „Як врятувати країну від розколу. Лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко в Донецьку запропонувала план врегулювання конфлікту на сході України”;

С.Тігіпко:

- Хліб замість війни.

Р.Кузьмін:

- „Ренат Кузьмін знає, як зупинити конфлікт в країні”

Газета "Вечірні Черкаси" продовжує зазначати рекламний характер окремих рубрик в вихідних даних видання, що не є очевидним для читача, зокрема, з відповідними даними  були розміщенні статті:

Олександр Вілкул: "Ми проти податків на депозити в банках" "Всі ці пункти розроблені Партією регіонів і включені у виборчу програму Михайла Добкіна - кандидата в Президенти, якого підтримала партія". Рубрика „Актуально” маркована як політична реклама у вихідних даних.

„Рух Опору дасть відсіч російським агресорам” – Ю.Тимошенко. Рубрика „Ініціатива” маркована як політична реклама у вихідних даних.

„Вирішення політичного конфлікту лежить в економічній площині” – С.Тігіпко. Рубрика „План дій” маркована як політична реклама у вихідних даних.

Тарас Чорновіл: „Затягувати виборчий процес в умовах війни та дестабілізації – це дуже ризиковано” – інтерв’ю про перебіг виборчої кампанії та її ключових учасників – П.Порошенка та Ю.Тимошенко. Рубрика „Інтервью” маркована як політична реклама у вихідних даних.