укр eng

Звіт за результатами моніторингу львівської преси (1-6 квітня 2014 р.)


З 01.04.2014 по 06.04.2014
Медiа: Преса
Регiон: Львівська область

Протягом звітного тижня у львівських газетах чимало уваги приділено темі президентської виборчої кампанії, проте варто зазначити, що тему виборів важко характеризувати як центральну.

 

Наприклад, у виданні “Експрес” розміщені інформаційні повідомлення в основному присвячені знайомству з кандидатами, висвітленню особистісного ставлення кандидатів один до одного, їх передвиборчих програм та міркувань на тему виборів. Найбільш згадуваними є Ю. Тимошенко і П. Порошенко, а також Д. Ярош, М. Добкін, О. Богомолець, О. Тягнибок. Більшість повідомлень нейтрального характеру. Серед висловлених політиками тез видання наводить наступні:

- Порошенко про свої плани: "Якщо мене оберуть, я продам Roshen. Як президент України я хочу і буду піклуватися виключно про добробут країни"... і про, Ю. Тимошенко "повинна була б зрозуміти, що після численних жертв на Майдані українці прокинулися в новій країні, яка заслуговує нового менталітету і нових політиків". Говорячи ж про Росію, Порошенко висловив думку, що Путін не наважиться на вторгнення в східні регіони України. Втім, за словами політика, "велика небезпека цього залишається".

- Ю. Тимошенко про свою підтримку Порошенка: "Я і так щодня підтримую Петра Порошенка, я і так регулярно купую цукерки Roshen, регулярно моя родина вживає тільки цю марку. Я думаю, що це хороша підтримка".

Чітко вираженого пріоритету тому чи іншому кандидату видання “Експрес” не демонструє.

Варто зазначити, що протягом цього тижня чимало уваги газета приділила Правому сектору у непривабливих характеристиках (при чому негативного забарвлення у повідомленнях про власне кандидата Д. Яроша помічено не було).

 

Щодо газети “Високий замок” то протягом 1-6 квітня в основному увагу в коротких новиннєвих повідомленнях приділяли Ю. Тимошенко. При цьому слід зазначити, що мова не йде про якесь особливе вираження характеру повідомлень, але їх було дуже багато. Наприклад, новину про те, що Ю. Тимошенко поїхала в Луганськ подали трьома окремими повідомленнями: 1) поїхала в Луганськ; 2) зараз в Луганську; 3) їде з Луганська в Донецьк. Також того тижня досить активно висвітлювали кандидата С. Тігіпка. Тональність повідомлень зазвичай нейтральна. Варто зазначити, що новини про , наприклад, М. Добкіна здебільшого з'являються тоді, коли їх облиють зеленкою-поб'ють-закидають яйцями, тощо.