укр eng

Звіт за результатами моніторингу житомирських Інтернет-сайтів (7-13 квітня 2014 р.)


З 07.04.2014 по 13.04.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Житомирська область

Загальні тенденції

В порівнянні з попереднім тижнем у медіа-просторі Житомирської області передвиборча кампанія значно активізувалась. І хоча, як і раніше, висвітлюються в першу чергу регіональні та місцеві події і персоналії, зафіксовані 30 випадків висвітлення передвиборчої активності в досліджуваних Інтернет-ЗМІ загальним обсягом 41285 друкованих знаків + фото- та відеоматеріали та навіть 3 прямі онлайн-трансляції.

У порівнянні з попереднім тижнем активність зросла у понад 4 рази за кількістю зафіксованих випадків та у 6 разів за об’ємами висвітлення.

Беззаперечним «лідером» висвітлення став П.Порошенко, що пов’язано з його візитом до Житомира у рамках передвиборчої кампанії.

% кандидатів  та суб’єктів політичного процесу 

За звітний період у 30 зафіксованих випадках висвітлення учасників політичного процесу на Інтернет-ресурсах, їх представлення виразилось наступним чином:

№      Кандидат                               Частка представлення у ЗМІ

                                         Загалом     Позитивно Нейтрально        Негативно

1. Петро Порошенко              53%            27%         19%                    7%

2. Олександр Турчинов        20%           -                 20%                     -

3. Юлія Тимошенко               10%           -                 7%                       3%

4. Сергій Тігіпко                      10%           -                 7%                       3%

5. Михайло Добкін                 7%             -                 3%                       3%

         Як видно з таблиці, практично половину всіх зафіксованих висвітлень присвячено кандидату П.Порошенку (єдині меседжі позитивного характеру серед усіх зафіксованих за звітний період), що пов’язано з його візитом до Житомира. П’яту частину повідомлень складає поточна діяльність О.Турчинова як в.о. Президента. Значно активізувалось висвітлення С.Тігіпка (в основному в позитивному руслі) та М.Добкіна (у негативному). Була зафіксована відсутня активність штабу Ю.Тимошенко, які першими «стартували» у медіа-просторі Житомирських Інтернет-ЗМІ ще 29 березня, оскільки всі матеріали про неї носили нейтральний та негативний характер.

Тональність представлення кандидатів виразилась наступним чином:

1-й Житомирський портал: нейтрально.

Житомир.інфо: позитивно до теперішньої влади.

Репортер Житомира: негативно до теперішньої влади.

Рупор Житомира: нейтрально та негативно до теперішньої влади.

Виявлена на початку моніторингу тональність ЗМІ тільки підтвердилась та «жорсткіше» проявилась.

Так, ресурс Житомир.інфо найбільш активно висвітлював діяльність П.Порошенка (лише в день візиту 5 статей про нього), 90% публікацій – позитивного характеру та 10% нейтрального.

1-й Житомирський портал в досліджуваний період висвітлював інформацію про 4 із 5 представлених учасників кампанії (окрім С.Тігіпка). Всі зафіксовані випадки носили нейтральний інформаційний характер.

Репортер Житомира підтвердили своє негативне ставлення до представників теперішньої влади. Так, 100% зафіксованих на цьому ресурсі матеріалів носять негативний характер про кандидатів П.Порошенка та Ю.Тимошенко.

Ресурс Рупор Житомира за звітний період найбільше висвітлював діяльність О.Турчинова як в.о. Президента у нейтральній формі (60% інформації), позитивно висвітлювався  С.Тігіпко (10%), негативно П.Порошенко та М.Добкін, хоча ресурс вважається наближеним до Партії регіонів.

Спікери

За звітний період спікерами виступили нардепи В.Кличко та Г.Зубко, які в позитивному світлі відкрито агітували за П.Порошенка.

Заступник голови ОДА Я.Долгих говорив про підтримку С.Тігіпка як «найбільш ефективного кандидата, що може об’єднати України», в той же час практично заперечуючи власну участь у передвиборчій кампанії С.Тігіпка.

Також в сюжетах були представлені пряма мова кандидатів П.Порошенка (83% з усіх випадків), Ю.Тимошенко (8,5%) та О.Турчинова як в.о. Президента (8,5%).

Окрім Г.Зубка та Я.Долгих регіональних спікерів кандидатів не зафіксовано.

Пріоритетність у представленні мав Петро Порошенко та в.о. Президента Олександр Турчинов.

Ключовою маніпуляцією, яка була виявлена за звітний період, є невідповідність заголовків реальному змісту розміщених матеріалів, як у негативному руслі (на цьому тижні про П.Порошенка), так і в позитивному (С.Тігіпко).