укр eng

Звіт за результатами моніторингу Харківської преси (07 - 13 квітня 2014р.)


З 07.04.2014 по 13.04.2014
Медiа: Преса
Регiон: Харківська область

Звіт

за результатами моніторингу Харківської преси (07 - 13 квітня 2014р.)

 

1.                Традиційно до загальних тенденцій тижня необхідно віднести висвітлення подій громадського, політичного життя регіону, а саме: призначення 1-го заступника голови Харківської обласної державної адміністрації, звільнення 10-ти глав райдержадміністрацій області. Багато уваги приділялось протистоянню на площі Свободи у Харкові та захопленню будівлі облдержадміністрації («На площади Свободы в Харькове снова два митинга», «Пророссийские активисты в Харькове требуют избрания «других депутатов», «Між двох огнів. У Харкові нова хвиля протестів»…

На шпальтах газет продовжується  дискусія стосовно питання децентралізації влади та реформування органів місцевого самоврядування («Харьковский губернатор – о местном самоуправлении», «Харківська влада лобіює місцеві референдуми»).

Про ситуацію на кордоні з Росією («Госпогранслужба предупреждает о провокаціях»).

 На цьому тижні лідером згадувань в пресі став екс-губернатор області М. Добкін («М. Добкін собирается вести диалог с протестующими», «Украина должна войти в ТОП-20»).

 

2-3. Цього тижня газета «Время» надала інформацію лише про кандидата в Президенти М. Добкіна у замовній статті «Украина должна войти в ТОП-20». Тональність висвітлення нейтральна, спікером цього оголошення був екс-віце-прем’єр О. Вилкул.

В газеті «Время» одноосібно фігурував М. Добкін. Тональність висвітлення позитивна та нейтральна у рівних частках.

«Слобідський край» про учасників президентських перегонів читача не інформував. Виборчі перипетії висвітлювались лише у площині організації спостереження з боку ОБРЄ.  

 

4. Спікером від М. Добкіна був сам кандидат та один з керівників партії регіонів О. Вилкул.

 

5. Одноосібним лідером президентської гонки цього тижня є кандидат в Президенти, екс-губернатор Харківської області М. Добкін.

 

6. Протягом цього тижня перші шпальти газет майоріли назва відносно ситуації в місті. Наприклад, «Суд объявил мораторий на митинги», «Будинок рад оговтується від штурму».

 

7. До заборонених медіа  маніпуляцій можна віднести розміщення статті «Украина должна войти в ТОП-20» у газетах «Вечерний Харьков» і «Время».