укр eng
Про безпеку в Інтернеті та запобігання кібербулінгу
Юрій Чумак 12.02.2020
2
1

11 лютого на базі Чугуївської бібліотеки для дітей відбувся правовий захід для старшокласників міста, приурочений до Дня безпечного Інтернету.

День безпечного Інтернету (Safer Internet Day), започаткований низкою європейських неурядових організацій, покликаний привернути увагу до проблем порушення прав і свобод людини в Інтернеті та шляхів їх подолання.

Цього дня в багатьох країнах світу обговорюються:

- шляхи безпечного використання молоддю Інтернету,

- питання інтернет-етики,

- загрози протизаконного контенту.

День безпечного Інтернету має на меті досягнення об’єднання зусиль держави та громадськості для популяризації механізмів безпечної роботи в мережі, перш за все серед дітей та молоді.

Тому вкрай важливо говорити зі школярами про те, що Інтернет є не тільки безмежним джерелом інформації, але й може приховувати небезпеку. І важливо навчитися захищатися від небезпек, слідувати правилам спілкування та поведінки в мережі.

Голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», фундатор громадської платформи «Тренінговий центр прав людини» Юрій Чумак в ході інтерактивного спілкування зі школярами нагадав правила безпечного користування Інтернетом, розповів про те, як запобігати кібербулінгу.

«Необхідно пам’ятати, що наші віртуальні дії не минаються без наслідків в реальному житті. Тому не слід поширювати інформацію, яка може нашкодити вам або іншім особам. У разі цькування в Інтернеті потрібно повідомити про це батькам та/чи педагогам, а в разі, якщо воно несе загрози, – звернутися до поліції», – зазначив правник.

В якості наочних порад щодо протидії кібербулінгу було запропоновано відеоролики, підготовлені в рамках відповідної кампанії Docudays UA.

Наостанок Ю. Чумак поділився контактами «гарячих» ліній, електронними адресами й телефонами, які можуть стати в нагоді при реагування на прояви кібербулінгу.

Захід було проведено в рамках ініціативи Чугуївської правозахисної групи «Системне забезпечення правових потреб місцевих територіальних громад Харківщини та Станично-Луганського району Луганської області», що реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Категорії: Нові медіа, Медіа-освіта Теги:
Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані