укр eng
Молодь Старого Салтова переглянула документальне кіно про боротьбу Джамали
Юрій Чумак 10.11.2018
3
1

8 листопада 2018 року в Старосалтівській об’єднаній територіальній громаді Харківської області відбулася зустріч представників місцевої Молодіжної ради з відомими громадськими активістами. На додачу юнаки та дівчата отримали змогу переглянути гарне документальне кіно з репертуару кіноклубів Docudays UA.

На захід зібралися близько 40 молодих людей, приїхали навіть студенти, що навчаються у Харкові. Більшість учасників склали члени Молодіжної ради Старосалтівської ОТГ.

Спочатку голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» Юрій Чумак організував показ фільму «Боротьба Джамали» (режисерка Елін Йонссон, Швеція). Стрічка оповідає про те, як після перемоги української співачки кримськотатарського походження на «Євробаченні-2016» світ більше дізнався про події 2014-го року в Криму. Складна історія кримськотатарського народу нікого не залишила байдужим. А після перегляду відбулося жваве обговорення.

Так, учень 11 класу Старосалтівської ЗОШ Демид Шостак зауважив: «Видно, що Джамала – сильна людина. І на сцені, і в відстоюванні прав людини».

Своїми враженнями поділилася й членкиня Молодіжної ради Дарина Абубакірова: «Мене зачепила ситуація – у 1944 році та через 70 років – репресії падають на голови невинних громадян. І дуже зворушила історія сім’ї Джамали, розказана нею».

Підлітки із захопленням зазначали, що Джамала є не тільки великою співачкою, але й демонструє справжню мужність, піднімаючи на міжнародній арені проблему анексії Криму та утисків кримських татар.

А наприкінці заходу голова Громадської ради при Харківській облдержадміністрації Олексій Курцев презентував її діяльність, відповів на запитання молодих людей, порадив їм займати активну життєву позицію та бути справжніми патріотами своєї країни. 

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані