укр eng
Підписано угоду про соціальну адаптацію звільнених осіб
1
2

07 грудня укладено про взаєморозуміння та співпрацю між Пирятинським районним сектором з питань пробації, Управлінням соціального захисту населення, районною філією Полтавського обласного центру зайнятості і Територіальним центром соціального обслуговування.

Метою цієї Угоди є співпраця Сторін у проведенні спільних заходів у сфері соціальної адаптації осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, соціальної підтримки осіб, засуджених до покарань, непов"язаних з позбавленням волі.

Сторони домовились про співпрацю у напрямку розширення доступу засуджених осіб до інформації про права та обов"язки у сфері реалізації права на працю, соціальний захист, можливості та послуги державних органів та установ (підготовка та розповсюдження інформаційних матеріалів, проведення комунікативних заходів тощо).

Мій власний досвід роботи в напрямку надання психологічної допомоги в територіальному центрі та здійснення заходів соціального патронажу спостережною комісією при Пирятинській райдержадміністрації (громадський контроль за дотриманням прав та законних інтересів  звільненх осіб) свідчить про те, що більшість громадян перед звільненням перебувають в розгубленому стані, спричиненого страхом перед забутим почуттям волі і не підготовлені до самостійного життя в суспільстві. За роки перебування за гратами втрачаються професійні навички, якщо йдеться про конфіскацію, то і майно, житло, що прирікає людину на бродяжництво. У багатьох випадках це закінчується повторним притягненням до адміністративної чи кримінальної відповідальності.

Замкненість і небажання контактувати зі спеціалістами, які займаються питаннями соціальної адаптації, ускладнюють роботу останніх і не сприяють відновленню соціальних навичок самих громадян, що відбули покарання і повернулись в Пирятинський район. В цій роботі рахунок осіб, які добровільно звернулись до секретаріату спостережної комісії, може триматись у межах десяти впродовж трирічної діяльності складу комісії. Тому йдеться тут не про кількість, а про якість наданої послуги (консультація, психологічна допомога, соціальний супровід, інше). Але завдяки співпраці з виконавчою владою, органами місцевого самоврядування, виконкомами сільських рад та дільничними офіцерами моніториться ситуація по місту і району, вивчаються умови проживання, сімейний стан, зайнятість та приймаються рішення щодо надання необхідної допомоги громадянам, які цього потребують.

Категорії: Соціальний захист Теги:
Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані