укр eng
Чи потрібно говорити про мир після війни?
Юрій Чумак 27.09.2017
2
6

До Міжнародного дня миру правозахисники організували у Харкові дискусію на тему «Чи потрібно говорити про мир після війни?».

Чугуївська правозахисна група та пересувний кіноклуб «ДУМАй!» в якості «відправної точки» для обговорення запропонували перегляд одного з найкращих документальних фільмів з репертуару кіноклубів Docudays UA – «Це моя земля» (режисерка Тамара Ерде, Франція/Ізраїль).

Кіно оповідає про те, як в освітніх системах Ізраїлю та Палестини викладають історію цих країн. «Це моя земля» зображує кількох єврейських та арабських учителів. Спостерігаючи за їх суперечками й обміном думками з учнями, поглядами на шкільну програму та дебатами з чиновниками від освіти, глядачі отримують уявлення про глибокий і тривалий вплив, який ізраїльсько-палестинський конфлікт транслює наступному поколінню.

Фільм представив заступник голови Чугуївської правозахисної групи, регіональний координатор фестивалю Docudays UA в Харківській області Юрій Чумак, який і виступив модератором заходу.

По закінченні кіносеансу відбулася жвава дискусія щодо того, чи повинна школа виховувати дітей у дусі примирення, чи доцільно подавати історію під «певним кутом», аби виховати патріотів, чи може запанувати мир там, де десятиліттями тривав конфлікт.

«Вам потрібна освіта, чи вправляння мізків?» – це далеко не риторичне питання лунає у документальній стрічці, і воно стало рефреном диспуту, що відбувся після її перегляду.

Важливо, що до обговорення активно долучилися глядачі з числа вимушених переселенців, які ділилися як своїми життєвими історіями, так і досвідом спілкування з тими, хто лишився на окупованих територіях.

Чи потрібно говорити про мир після війни? Певні, що необхідно, інакше злагода ніколи не запанує на територіях, де раніше відбувався конфлікт. Правозахисники й надалі планують проводити різноманітні заходи, під час яких люди (бодай навіть із різними поглядами), які бажають долучитися до розбудови миру в суспільстві, зможуть послухати інших та бути почутими.

Зауважимо, що захід проводився в рамках ініціативи Чугуївської правозахисної групи «Зміцнення громадянського суспільства, журналістської спільноти та інтеграція внутрішньо переміщених осіб на території Харківської області» за підтримки Генерального консульства Федеративної Республіки Німеччина у Донецьку з тимчасовим офісом у Дніпрі.

 

Довідково: Генеральна Асамблея ООН оголосила 21 вересня Міжнародним днем миру. Гаслом цього Дня у 2017 році стало «Разом на благо світу: повага, безпека та гідність – для всіх!».

Категорії: Замовчані події, Блогосфера Теги:
Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані