укр eng
На Рівненщині завершився фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
11
5

Понад 1000 глядачів змогли переглянути 15 фільмів у рамках проведення 13-ого Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, який тривав на Рівненщині з 22 листопада впродовж майже місяця.

За цей час організатори фестивалю – РОГО «Комітет виборців України» – провели 26 кінопоказів у Рівному та 7 районах нашої області: Березнівському, Демидівському, Дубенському, Здолбунівському, Костопільському, Млинівському і Рівненському.

Вже традиційно одними з перших мали можливість подивитися фільми про права людини засуджені і затримані особи, а також працівники пенітенціарних установ Рівненської області. Цьогоріч фестивальні покази відбулися в Дубенській виховній колонії для неповнолітніх, Городоцькому виправному центрі, Городищенській виправній колонії та Рівненському СІЗО.

Після кожного з кінопоказів відбувалося активне обговорення із засудженими фільмів і загалом ситуації в країні після подій Євромайдану. Як виявилося, в багатьох людей, які зараз перебувають «за ґратами», наразі панують більше песимістичні настрої щодо результатів Революції Гідності. Однак і серед засуджених є люди, які мислять по-іншому, ніж більшість. Наприклад, у Городищенській колонії один із ув’язнених висловив думку, що зміни в країні не почнуться, поки кожен її громадянин не змінить у першу чергу себе.

Важливим для організаторів було показати такі виховні фільми і для молоді. Тому впродовж трьох тижнів були проведені кінопокази в 7 навчальних закладах Рівненської області (школах, коледжах, училищах). Також були організовані покази в міських і районних бібліотеках, де глядачами були переважно теж учні та студенти.

Однак лише фільмами організатори фестивалю на Рівненщині цього року не обмежилися.

Так, 1 грудня в рамках 13-ого Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA на Рівненщині був оголошений конкурс дитячих малюнків «Права людини очима дітей». А вже 18 грудня його учасників і переможців нагородили грамотами та цінними призами.

Перемогу в конкурсі в першій (молодшій) віковій групі здобула Вікторія Миронюк, учениця 6-А класу Рівненської української гімназії. Свою роботу вона пояснила так: «Цим малюнком я показую, що український народ має право визначати політичну, економічну та соціальну долю своєї країни, використовуючи для цього мирні зібрання».

А от у другій (старшій) віковій групі перемогла Анастасія Ханас, учениця 9-А класу Квасилівського НВК «Школа-ліцей». У поясненні до своєї роботи переможниця написала: «Людина повинна відчувати себе захищеною у всіх сферах життя під крилом справедливого правосуддя та верховенства права».

Крім того, 16 грудня відбувся тренінг «Використання практичних інструментів під час проведення кампаній з представництва громадських інтересів», організований в рамках проведення 13-ого Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA на Рівненщині та в межах проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за підтримки Європейського Союзу. На цьому заході активісти Рівного вчилися використовувати сучасні практичні позасудові та судові інструменти для захисту прав людини та громадських інтересів.

Регіональним організатором фестивалю, який уже вчетверте проводився на Рівненщині, є РОГО «Комітет виборців України». Партнерами є Головне територіальне управління юстиції в Рівненській області, управління Державної пенітенціарної служби в Рівненській області, регіональний координатор із зв’язків з громадськістю Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека.

Фоторепортаж з проведених показів у рамках цьогорічного фестивалю в Рівненській області можна переглянути на сайті організації.

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні.

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані