укр eng
На Рівненщині засуджені дивилися фільми про права людини
20
3

Близько 100 глядачів – засуджені і затримані особи, а також працівники 4 пенітенціарних установ Рівненської області – переглянули фільми в рамках 13-ого Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Так, 24 листопада фестиваль завітав у Дубенську виховну колонію для неповнолітніх. Її утриманці мали можливість переглянути стрічки «Остап» і «Євромайдан SOS». Того ж дня засуджені в Городоцькому виправному центрі дивилися фільми «Євромайдан SOS» і «Канцелярська сотня» - обидва із циклу «Енциклопедія Майдану» режисера Сергія Лисенка. Ці ж стрічки демонструвалися наступного дня, 25 листопада, для утриманців Городищенської виправної колонії та Рівненського СІЗО.

Після кожного з кінопоказів відбувалося активне обговорення із засудженими фільмів і загалом ситуації в країні після подій Євромайдану. Як виявилося, в багатьох людей, які зараз перебувають «за ґратами», наразі панують більше песимістичні настрої щодо результатів Революції Гідності.

Однак і серед засуджених є люди, які мислять по-іншому, ніж більшість. Наприклад, у Городищенській колонії один із ув’язнених висловив думку, що зміни в країні не почнуться, поки кожен її громадянин не змінить у першу чергу себе. Мовляв, годі очікувати, що наші політики стануть кращими, якщо ми самі досі переважно живемо за тим ж принципами, що й вони.

Нагадаємо, що регіональним організатором фестивалю, який уже вчетверте проводитиметься на Рівненщині, є РОГО «Комітет виборців України». Покази в пенітенціарних установах були організовані в партнерстві з управлінням Державної пенітенціарної служби в Рівненській області.

«Показ фільмів для засуджених і ув’язнених став одним із способів перевиховання такої категорії осіб, який спонукає усвідомити та переосмислити свій спосіб життя», - зазначив заступник начальника облуправління ДПтС Юрій Омельчук.

13-ий Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA триватиме до 16 грудня. В його рамках планується провести не менше 20 показів фільмів у більш ніж 10 населених пунктах області.

Так, з цього тижня розпочнуться фестивальні виїзди в навчальні заклади (школи, ліцеї, коледжі, університети) та бібліотеки Рівненщини. А з 5 по 8 грудня заплановані відкриті кінопокази в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці.

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні.

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані