укр eng
Чиновники: нам програма допомоги переселенцям не потрібна, але «вантажте апельсини бочками»
Юрій Чумак 10.02.2016
29
10

Згідно з даними, наданими Харківською облдержадміністрацією у відповіді на інформаційний запит, станом на 1 лютого 2016 року в Харківської області на обліку перебуває 211 414 внутрішньо переміщених осіб.

Ці люди потребують соціальної допомоги на регіональному рівні, введення додаткових заходів підтримки для цілого спектра цільових груп населення, характерної рисою якого є безробіття, житлові проблеми, інші життєві негаразди.

«Стратегія розвитку Харківської області на період до 2020 року», затверджена рішенням Харківської обласної ради № 1151-VІ від 05.03.2015 року у своїй Стратегічній цілі № 3 «Ефективне управління місцевим розвитком» містить пункт № 8, який передбачає «Розробку та впровадження проектів та програм реінтеграції тимчасово вимушених переселенців із зони АТО у співробітництві з центральним органами влади, громадським сектором та міжнародними організаціями».

Проте системного підходу у даній діяльності не спостерігається, оскільки, на жаль, на сьогоднішній день відповідної Програми на обласному рівні ані розроблено, ані впроваджено.

24 листопада 2015 р. у Харкові відбулася робоча нарада за участю членів Регіонального штабу з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО, представників Харківської облдержадміністрації та Програми розвитку ООН в Україні.

Як зазначила консультант з інформації та звітності проекту ПРООН «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми ВПО в Україні» Ганна Лукінова, прийняття на рівні Харківщини відповідної регіональної програми підтримки та соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб сприяло б залученню додаткових ресурсів від міжнародних донорських організацій, які б мали наочне свідчення стратегічного підходу обласної влади до вирішення проблематики ВПО.

На що чиновники пообіцяли «подумати».

Щоб їм краще думалось, 8 грудня 2015 року в Харкові відбулась презентація досвіду Дніпропетровської області щодо розробки та затвердження відповідних обласних програм, спрямованих на соціальну підтримку внутрішньо переміщених осіб.

Захід, що проводився на базі Департаменту медіакомунікацій Харківської обласної державної адміністрації за ініціативою Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ» та «Центру правової інформації та консультацій» Чугуївської правозахисної групи, зібрав спеціалістів відповідних структур облдержадміністрації, депутатів та працівників апарату Харківської обласної ради, а також представників неурядових волонтерських організацій.

За підсумками зустрічі дніпропетровські та харківські фахівці домовилися продовжити робочі консультації в напрямку започаткування регіональних нормативних актів, які б окреслили стратегію роботи з ВПО в Харківській області.

Після чого керівник «Центру правової інформації та консультацій» Чугуївської правозахисної групи, регіональний координатор БО «Всеукраїнський благодійний фонд «ГОРЄНІЄ» в Харківській області Юрій Чумак спрямував відповідні листи до Харківської обласної ради та Харківської облдержадміністрації з пропозицією створити робочу групу, до якої б увійшли спеціалісти профільних департаментів Харківської облдержадміністрації, депутати Харківської обласної ради, а також – за згодою – представники низки неурядових громадських організацій.

Відповідь, надана Харківською обласною радою – точніше, її Постійною комісією з питань соціальної політики, охорони здоров’я, реабілітації учасників бойових дій та АТО, – більше була схожа на відмазку, оскільки містила просто лист, яким Облрада «сплавила» адресоване їй звернення на Департамент соціального захисту населення ХОДА – тим самим, перевівши всі стрілки з представницького органу на виконавчий (хоча прийняття регіональних програм відноситься саме до повноважень Харківської облради).

Чиновники облдержадміністрації рівно місяць гадали, що ж їм відповісти заповзятим правозахисникам, які завдають їм «зайвих» клопотів. І спромоглися надіслати «шедеврального» листа, достойного оприлюднення для широкої громадськості:

 

Зміст його можна звести до 2-х тез:

1) в області вже «організована і налагоджена робота з надання всебічної комплексної допомоги та вирішення проблемних питань внутрішньо переміщених осіб», тому… «вважаємо недоцільним створення робочої групи з розробки окремої Програми…»;

2) якщо є гроші для підтримки ВПО – надсилайте «свої пропозиції для розгляду до обласної державної адміністрації».

Як писав незабутній Остап Бендер, «вантажте апельсини бочками»… Та ні, шановні, тут вже – дзуськи – все, що надходило та надходитиме для вимушених переселенців, надавали й надаватимемо їм без «допомоги» чиновників. І міжнародним організаціям порадимо із ними не зв’язуватися, якщо харківські владники лінуються розробляти стратегію допомоги ВПО та воліють діяти у цьому напрямку «у робочому порядку», тобто – методами «гасіння пожежі», а не спрямованої державної ПОЛІТИКИ на місцевому рівні.

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані