укр eng
Чугуївські правозахисники сприяють налагодженню діалогу між вимушеними переселенцями та місцевою владою
Юрій Чумак 27.01.2016
19
10

27 січня 2016 року на базі Чугуївської правозахисної групи відбулася прес-конференція, присвячена завершенню реалізації на Харківщині проекту, спрямованого на організацію діалогів за участі вимушених переселенців, громадських активістів, представників роботодавців і місцевої влади та інтеграцію внутрішньо переміщених осіб до місцевих громад.

Експерти ЧПГ Андрій Пекаренін та Наталя Сарматицька розповіли місцевим представникам засобів масової інформації наступне:

В рамках проекту в листопаді 2015 року відбулось обговорення проблематики ВПО в 3-х райцентрах Харківської області – місті Чугуєві, смт. Печенігах та Шевченковому. Тематикою круглих столів стало значне коло питань, серед яких: дискримінація ВПО в сфері працевлаштування та оренди житла, порушення прав вимушених переселенців в інших царинах та шляхи інтеграції переселенців до місцевих громад.

Під час круглих столів відверту заінтересованість проявляли не тільки вимушені переселенці, а й місцеві жителі. Було дуже приємно бачити, що мешканці зазначених районів активно допомагають вимушеним переселенцям у вирішенні їхніх проблем.

Результатом 6 круглих столів (по 2 – в кожному райцентрі) стало виявлення найбільш значущих проблем та розробка планів спільних дій влади та громадськості з урахуванням інтересів ВПО.

У грудні 2015 – січні 2016 року в зазначених районах фахівцями ЧПГ були проведені тренінги для внутрішньо переміщених осіб з подолання дискримінації ВПО на новому робочому місці та з самозайнятості переселенців і семінар з вивчення основних вимог антидискримінаційного законодавства. Також було організовано тренінг для місцевих організацій громадянського суспільства та новостворених ініціативних груп, що працюють з ВПО.

На базі Чугуївської правозахисної групи постійно працював юрист, який забезпечував вимушених переселенців правовою підтримкою, надавав допомогу у вирішенні проблемних питань, пов’язаних із дискримінацією. Окрім консультування в Чугуєві, проводилися регулярні виїзні консультації до смт. Шевченкове та смт. Печеніги.

За підсумками реалізації проекту було випущено інформаційні пам’ятки «Як протидіяти дискримінації внутрішньо переміщених осіб» та довідник «Обізнаний переселенець», які поширюються в Харківській області у місцях компактного перебування вимушених переселенців, держустановах, вишах, пунктах надання допомоги ВПО тощо.

Також виготовлено 10 інформаційних стендів, на яких розміщуються правові відомості та дані про вакансії на ринку праці для ВПО. Ці стенди передано до відповідних органів соціального захисту населення та центрів зайнятості у згаданих 3-х районах Харківщини.

Зазначимо, що проведене в кінці проекту повторне анкетування ВПО з питань проявів до них дискримінації засвідчило поліпшення ситуації в порівнянні з аналогічним дослідженням, яке проводилось чугуївськими правозахисниками раніше.

Це свідчить про позитивні результати інтеграції внутрішньо переміщених осіб до місцевих громад, зниження випадків дискримінації, покращення правової обізнаності та культури ВПО, місцевих жителів, роботодавців та співробітників органів місцевої влади.

Дана діяльність здійснювалася ЧПГ в рамках проекту «Налагодження діалогу між внутрішньо переміщеними особами, роботодавцями та місцевою владою. Підвищення обізнаності вимушено переміщених осіб щодо захисту від дискримінації», що реалізується Чугуївською правозахисною групою за підтримки Громадської ініціативи «КримSOS» і Фонду стабілізації конфлікту та безпеки Великої Британії «Stabilization Support Services».

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані