укр eng
Фестиваль Docudays UA завершив цьогорічну мандрівку Рівненщиною
16
11

ХІІ Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA завершився на Рівненщині відкритим показом фільму «Інша країна» в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці. Цьогоріч тривав він у нашій області з 24 листопада по 12 грудня 2015 року.

За цей час у рамках фестивалю було проведено 24 покази, на яких побували близько 800 осіб. Цього року на Рівненщині вдалося значно розширити географію фестивалю. Адже, крім Рівного, фільми про права людини мали змогу дивитися в Дубенському, Гощанському, Здолбунівському, Костопільському, Корецькому, Сарненському районах Рівненської області.

Вже традиційно фестиваль завітав до пенітенціарних установ Рівненщини. Так, фільми про права людини подивилися ув’язнені Дубенської виховної колонії для неповнолітніх. Там, зокрема, перебуває засуджений з Криму, який у період відбування покарання сам створює відеоролики і після виходу на волю планує зайнятися цим професійно. Фільм «Пост Майдан» переглядала доросліша аудиторія ув’язнених у Городоцькому виправному центрі, Городищенській виправній та Катеринівській виховній колоніях. До слова, в Городищі після перегляду фільму деякі в’язні знову висловили своє бажання і готовність «спокутувати свою вину кров’ю», захищаючи державу від агресора та воювати в зоні АТО. Минулого року вони про це заговорили, переглянувши в рамках фестивалю фільм «Євромайдан. Чорновий монтаж».

Після кожного показу із засудженими дискутував регіональний координатор із зв’язків з громадськістю Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Вячеслав Свірець. Говорили про права людини, відображені у фільмах проблеми і загалом висловлювали своє ставлення до нинішніх подій у нашій державі.

Фестивальні кінопокази відбулися і в навчальних закладах. Фільми про права людини дивилися студенти Рівненського державного гуманітарного університету, Національного університету водного господарства та природокористування, Рівненського Інституту Київського університету права, Сарненського педагогічного коледжу РДГУ, Вищого професійного училища №1 м. Рівне та учні 5 шкіл: Пісківської ЗОШ Костопільського району, Костопільської ЗОШ №2, Повчанської і Тараканівської ЗОШ Дубенського району та Рівненського економіко-правового ліцею.

Переглядали фільми про права людини і відвідувачі в Дубенській, Гощанській, Здолбунівській, Костопільській, Корецькій, Сарненській районних бібліотеках. А в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці 7, 8, 9 і 12 грудня проходили відкриті безкоштовні покази.

Загалом кінолюбителі Рівненщині в рамках цьогорічного фестивалю змогли побачити 6 фільмів: «Ґабріель повідомляє з чемпіонату світу», «Інша країна», «Медик іде останньою», «Нульовий вплив», «Пост Майдан», «Цап за голос».

Регіональним організатором фестивалю, який уже втретє проводився на Рівненщині, як і в попередні роки, є РОГО «Комітет виборців України». Також активно допомагали в організації заходів обласне управління Державної пенітенціарної служби України, Головне територіальне управління юстиції в Рівненській області, Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека.

Нещодавно завершився прийом фільмів до участі у XIII Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA, який відбудеться 25 березня - 1 квітня 2016 року в Києві. Цього року Відбіркова комісія отримала на розгляд більш ніж 600 фільмів. Результати будуть оголошені режисерам наприкінці лютого.

Тож сподіваємося, що і наступного року вже ХІІІ Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відвідає Рівненщину.

Фоторепортаж з проведених показів у рамках цьогорічного фестивалю в Рівненській області можна переглянути на сайті організації: http://cvu.com.ua/gallery/Mandrivniy_festival_Docudays_UA_2015_v_Rivnenskiy_oblasti.

Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходив за підтримки Посольства Швеції в Україні.

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані