укр eng
Рівненщиною знову мандрує фестиваль документального кіно Docudays UA
16
11

Мандрівний фестиваль Docudays UА є традиційним продовженням Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UА, який цьогоріч відбувся в Києві з 20 по 27 березня. На ХІІ Docudays UA були представлені 79 фільмів (38 з них – конкурсні) із 36 країн світу. В 2015 році події фестивалю в Києві відвідали та взяли в них участь 44 510 людей (минулого року – 38 200).

В рамках Мандрівного фестивалю цього року демонструватимуться 40 документальних фільмів на тему прав людини від Docudays UА. Їх побачать мешканці більш ніж 200 міст, містечок і селищ 23 регіонів України.

Організатори влаштовують тематичні дискусії та обговорення для того, щоб перегляд фільму спонукав аналізувати порушену в ньому проблему та шукати оптимальні шляхи її вирішення на локальному та державному рівнях.

Головна тема цьогорічного фестивалю Docudays UA – «Пропаганда». Пропаганди неможливо уникнути, її не можна знищити. Вона існує століттями й очевидно дедалі набуватиме значення в нашому житті. Тому важливо правильно на неї реагувати, вміти її аналізувати, знати, як їй протистояти та як використовувати її заради просування базових цінностей демократії: прав людини, свободи та справедливості. Разом ми шукаємо підказки в документальному кіно.

Партнерами ХІІ Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в регіонах України є 48 провідних молодіжних і правозахисних громадських організацій та 92 кіноклуби медіапросвіти з прав людини Docudays UA.

Регіональним організатором фестивалю, який уже втретє проводитиметься на Рівненщині, як і попередніх років, є РОГО «Комітет виборців України». В 2014 році в рамках фестивалю в нашій області було організовано і проведено 19 показів. Крім Рівного, фільми про права людини мали змогу побачити в двох районних центрах і п'ятьох селах Рівненщини.

Як розповів директор РОГО КВУ Олексій Горецький, загалом у період з 24 листопада по 12 грудня в рамках фестивалю на Рівненщині планується провести не менше 14 показів та обговорень фільмів у вищих навчальних закладах, коледжах, школах, бібліотеках. А завдяки співпраці з управлінням Державної пенітенціарної служби заплановані кінопокази для затриманих і засуджених осіб у пенітенціарних установах Рівненської області. Крім того, на початку грудня проводитимуться відкриті покази для всіх бажаючих у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці. Детальніше про них анонсуватиметься пізніше.

Заступник начальника управління Державної пенітенціарної служби в Рівненській області Юрій Омельчук підкреслив особливу важливість фестивалю для затриманих і засуджених осіб у пенітенціарних установах. Адже перегляди таких фільмів з їх обговореннями є однією з форм перевиховання цієї категорії людей. Це спонукає більшість з них переосмислити свою поведінку, щоб у майбутньому стати рівноправними членами суспільства і не скоювати надалі правопорушень чи злочинів.

В цьому аспекті регіональний координатор із зв’язків з громадськістю Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Вячеслав Свірець пригадав досить показовий випадок, який трапився під час минулорічного фестивалю в Городищенській виправній колонії. Тоді після перегляду фільму «Євромайдан. Чорновий монтаж» деякі в’язні цієї колонії навіть просили посприяти їм на законодавчому рівні, щоб вони мали можливість внести свій вклад у захист нашої держави від агресора та воювати в зоні АТО.

Начальник Головного територіального управління юстиції в Рівненській області Іванна Смачило зазначила, що, на жаль, у нас поки досить низький рівень довіри громадян у те, що вони в повній мірі можуть реалізувати чи захистити свої права. Тому на сьогодні завданням кожного чиновника є робити все можливе для того, щоб така довіра з кожним днем зростала.

Одразу після прес-конференції відбувся перший відкритий показ у рамках цьогорічного фестивалю. Присутні переглянули кінострічку «Пост Майдан». Серед інших фільмів, котрі планується показувати на Рівненщині цього року, «Ґабріель повідомляє з чемпіонату світу», «Цап за голос», «Точка відліку», «Нульовий вплив», «Медик іде останньою» та інші.

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані