укр eng
Тендерні симпатії Рівненської обласної ради
64
24

Рівненська обласна рада оголосила тендер на перевезення пасажирів, наземним транспортом, поза розкладом. Йдеться про транспорт для перевезення, очевидно, керівників облради та апарату. В технічному завданні, зокрема, просять аби в будній день чи на вихідних, в будь-яку пору дня чи ночі, протягом 10-15 хв. їм було надане чисте, заплавне та технічно справне авто. Нормальні вимоги, здавалося б на такий тендер могли б податися чимало рівненських перевізників. Але…

Далі йде перелік з 9 конкретних марок автомобілів, з вказанням не старше якого віку вони мають бути. Наприклад, для облради потрібно Тойота Кемрі не пізніше 2003 року випуску, чи ЗАЗ Форза 2011 року і так далі. А ще, за вимогою тендерного комітету облради, фірма-надавач послуг обов’язково повинна забезпечити: аби автомобілі зберігалися в опалювальних гаражах (боксах), власну станцію технічного огляду, диспетчерську службу і навіть власну автомийку. Тобто якщо автомобіль буде зберігатися в прохолодному гаражі, і помитий не на власній мийці, а десь на АЗС то в ньому, наприклад, голова обласної ради чи один з його заступників з’їздити на зустріч з фермерами Млинівського району вже не зможуть? Попа змерзне? Розводи на лобовому заважатимуть?..

Очевидно, що тендер написаний під конкретне підприємство, в ньому перерахований автопарк цього підприємства, а також усі його переваги над потенційними конкурентами. Ні для кого не секрет, що це підприємство називається КП «Автобаза» Рівненської обласної ради. Саме воно виграло подібний конкурс минулого року  і, очевидно, має виграти в цьому, наступному і т.д. Навіть якщо саме цього не дуже то й захоче, мусить.

Ситуація явно ненормальна. Такі поняття як демонополізація, конкурентні торги, зрозуміле ціноутворення – все це десь там, на заході, де ми просимо кредити мільярдами. А в нас своя специфіка. Захочуть можновладці попаритись, уріжуть витрати до мінімуму, захочуть відкататись - дадуть 2 мільйона. Ринкова економіка по-рівненськи. Одним словом, готуємо оскарження документів конкурсних торгів і чекаємо на нормальний тендер. Адже тільки справжня конкуренція рано чи пізно призведе до нормального результату. Хотілося б рано.

Матеріал підготовлений в рамках громадської ініціативи «За чесний тендер».

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані