укр eng
Не пройшло і року: у Вінниці штурмували будівлю облради. Активісти вимагають дострокового розпуску обласних депутатів.
74
43

Позачергова сесія облради, призначена на 6 грудня,  на яку частина депутатів виносила питання  про відставку голови обласної ради Сергія Свитка так і не розпочалась.  Ще зранку біля адміністративного  приміщення зібралось декілька сотень мітингувальників: члени партій НРУ ( Свитко є його обласним керівником), ВО «Батьківщини»,  ВО «Свободи», «Волі», майданівські активісти обласного центру та районів області, аби не дати депутатам обласної Ради відправити  у відставку очільника обласних депутатів – ставленика вінницького Майдану.  Сергій Свитко наступив на «мозолі» чималій кількості старих і нових, або перефарбованих   чиновників, розпочавши безкомпромісну боротьбу проти корупції та казнокрадства.

        У  сесійній залі довго вирішували, чи ставити на порядок денний питання про припинення повноважень Свитка. Частина депутатів, зважаючи на  і без того напружену ситуацію, виступала проти такого кроку.   Поставивши  це питання на голосування,  рішення так і не прийняли. Голова обласного осередку ВО «Батьківщини» Людмила  Щербаківська вимагала від голови ОДА Анатолія  Олійника, аби той вийшов  на вулицю - заспокоїв людей. Губернатор звернувся до натовпу через ретранслятор. Попросив припинити заворушення...

  На вулиці палали шини,горіло  опудало з написом "Олійник",  йшов штурм будівлі. Приміщення охороняли  працівники міліції та спецбатальйону "Вінниця".

  Активісти вигукували гасло "Міліція з бандитами".   Остаточно  стало зрозуміло, що сесія не відбудеться, лише тоді, коли у залі почали вибухати димові гранати, котрі залітали через розбиті вікна. Після цього депутати почали  покидати зал. Почалася бійка. Димові гранати кидали як з одного, так і з іншого боку.

  Коли до активістів вийшов  Сергій Свитко, всі почали аплодувати. Він привітав своїх прихильників з тим, що сесія не відбулася, назвавши спробу свого звільнення з посади «контрреволюцією під проводом гройсмановської «Совісті України» та домбровської «Єдності». Тим часом губернатор Олійник зачинився у кабінеті.

Активісти, котрі  прорвалися до облради кричали: "Ганьба", "Олійник х*йло", дісталось і керівникам держави – представникам  Вінниччини. 

 Досить швидко прихильники голови облради  Свитка увірвалися і до депутатської зали. Із собою на другий поверх  вони  притягли  два сміттєвих баки - для "люстрації" губернатора Олійника.  Однак його в кабінеті не  виявилось. Замість  крісла голови ОДА  поставили сміттєвий бак. Розтрощили портрет Порошенка. Винесли жовто-блакитний прапор.

Потім, зупинившись перед стендом,  присвяченим Небесній Сотні люди почали співати гімн України. 

 У вже захопленому приміщенні ОДА процесом наразі взявся керувати голова обласного осередку ВО «Свобода» Олексій Фурман.

Висунуто ряд вимог і оголошено про створення Народної Ради. Також активісти вимагають розпуску облради, відкриття кримінальних справ проти губернатора, відставки прокурора області, ряду міліцейських чиновників, усунення керівництва обласного центру, виборів мера та ін…. 

 Схоже, у Вінниці  майданівці  вирішили нагадати, що  негоже так обманювати людей. А то можна дуже швидко опинитись у стані крокодила, котрого переїхав поїзд: частина з головою повертається до  другої частини й запитує: «Ну що, жопа, дострибалась?»  . А «жопа» як  і раніше не розуміє, що сталось, і думає, що вона  все ще той самий «крокодил». 

 

 

Категорії: Блогосфера Теги: Вінничина, Вінниця
Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані