укр eng
Фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA знову мандрує Рівненщиною
53
29

ХІ Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходитиме на Рівненщині з 18 листопада по 10 грудня 2014 року. Його презентація та перший показ у рамках фестивалю відбулися сьогодні в конференц-залі готелю «Оптима» в Рівному.

Цьогорічний Мандрівний фестиваль розпочався в Україні з жовтня. До його програми увійшли фільми-переможці 11-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, який проходив у Києві з 21 до 28 березня 2014 року. Тож упродовж жовтня–грудня світові шедеври сучасної документалістики зможуть побачити мешканці більш ніж 230 міст і містечок України.

На три місяці кінозалами Мандрівного стануть кінотеатри, будинки культури, вищі навчальні заклади, школи, молодіжні клуби, книгарні, бібліотеки та установи пенітенціарної системи. Після кожного кінопоказу організатори традиційно запрошують глядачів на обговорення фільмів і тематичні дискусії про права людини в Україні з відомими правозахисниками, діячами культури та митцями.

Партнерами фестивалю в регіонах України є 46 провідних молодіжних, громадських і правозахисних організацій. Регіональним організатором фестивалю, який вже вдруге проводитиметься на Рівненщині, як і минулого року, є РОГО «Комітет виборців України» в партнерстві з управлінням Державної пенітенціарної служби в Рівненській області.

Так само, як і цьогорічний фестиваль у Києві, мандрівні кінопокази об’єднані головною темою «Ідеорупція». Цей новотвір від команди фестивалю розглядає корупцію як явище, настільки руйнівне для суспільства, що тільки масовий спротив громадян здатен здійснити доленосні зміни в країні. Ми говоритимемо про корупцію як тотальне порушення прав людини – права доступу до інформації, права на справедливий суд, права на свободу слова та багатьох інших свобод.

«Загалом у період з 18 листопада по 10 грудня в рамках фестивалю на Рівненщині планується провести не менше 12 показів та обговорень фільмів у вищих навчальних закладах, коледжах, школах, бібліотеках, пенітенціарних установах області, – поділився планами фестивалю голова правління РОГО «Комітет виборців України» Олексій Горецький. – Так, зокрема, завдяки співпраці з управлінням Державної пенітенціарної служби в Рівненській області вже заплановані кінопокази для затриманих і засуджених осіб у Рівному, Дубному, Городищі та Катеринівці. Крім того, щодня впродовж 1-4 грудня проводитимуться відкриті покази для всіх бажаючих у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці. Початок цих показів о 17:00. Вхід – вільний».

Одразу після презентації відбувся перший відкритий показ у рамках цьогорічного фестивалю. Присутні переглянули кінострічку «Євромайдан. Чорновий монтаж». Серед інших фільмів, котрі планується показувати на Рівненщині цього року, «Помаранчева зима», «Пуссі проти Путіна», «Путінські ігри», «Амосов – Сторіччя» та інші.

У 2013 році Мандрівний Docudays UA відвідав 231 місто й містечко в 23 регіонах України, Крим, міста Севастополь і Київ. Фоторепортаж та інформацію про Мандрівний фестиваль Docudays UA-2013 в Рівненській області можна переглянути на сайті: http://cvu.com.ua/ua/gallery.php?id=30

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані