укр eng
Не джинса - інформаційна політика
71
40

Коли у 2004 році журналісти публічно покаялися у погодженні свого суспільного обов’язку із «темниками» і згодом, коли ця тема набула широкого обговорення і в професійному середовищі й серед громадськості - виникла ілюзія, що практика замовних владою матеріалів відійшла в минуле. Натомість реалії є не такими радісними, як того хотілося б.

Під час парламентських виборів 2012 року регіональні видання Вінничини активно джинсували про тогочасного голову обласної державної адміністрації  Миколу Джигу. Схема звична – однакові матеріали в кількох виданнях. І так періодично.

 

Тоді, при аналізі ситуації впливу влади на ЗМІ в районних виданнях було виявлено «рекомендаційні» листи від Департаменту інформаційної політики, де було зазначено, що Департамент проводитиме моніторинг того, на скільки комунальні газети виконують вказівки влади щодо власного контенту.

На пошту районкам просто приходили листи з темами «для оприлюднення», «для обов’язкового друку», «для обов’язкового оприлюднення» і т.д.

На запит про отримання публічної інформації щодо конкретних вказівок тем для публікацій у районках, Департамент інформаційної діяльності дав відповідь: «Наведені Вами листи носять рекомендаційний характер. Оскільки влада і преса є партнерами у розбудові української державності, прискоренні соціально-економічного та духовного розвитку суспільства, то важливим завданням комунальних засобів масової інформації є формування громадської думки щодо подій, що відбуваються в державі, області, районі. Саме діалогом представників органів влади з населенням області через засоби масової інформації забезпечується прозорість діяльності владних структур».

Діалог ведеться і далі. Незважаючи, що минуло два роки, змінилася влада. Але не змінилися районні видання і політика їхньої діяльності. У квітні вже цього року (здавалося б) парламент вкотре не проголосував за роздержавлення ЗМІ, які сьогодні є не голосом народу, а рекламою місцевих чиновників. Ця тенденція особливо помітна під час виборчої кампанії.

 У вересні цього року ряд районних видань Вінницької області опублікували матеріал-звернення  голови обласної державної адміністрації Вінницької області Анатолія Олійника  «Нам потрібен мир і недоторканість».

У статті, яка винесена фактично в усіх виданнях на першу шпальту – кілька разів згадується особа Президента та є згадка про парламентські вибори. З правового боку – жодних порушень, з іншого ж – така собі "ненав’язлива" агітація за партію Петра Порошенка.

 

І що найцікавіше, а водночас і найпростіше – редактори районних видань могли би відмовлятися від подібних матеріалів, бо, насправді, ніякого «покарання» за це не передбачається. Але, поки що, на сторінках районок знову й знову з'являються однотипні матеріали «зверху». 

 

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані