укр eng
Які бувають порушення виборчого законодавства і куди повідомляти
56
27

Повідомляти про факти порушень виборчого законодавства (підкуп виборців, використання адмінресурсу, «чорний» PR тощо) на телефонну «гарячу лінію» «Рівненщина – за чесні парламентські вибори» просять мешканців області представники РОГО «Комітет виборців України».

Тож, якщо Ви побачили, що у вашому місті (селі, селищі) хтось роздає, наприклад, різноманітні «продуктові пакети» або «подарунки» із символікою партій чи кандидатів у депутати, або ж обіцяє чи пропонує матеріальні винагороди за те, щоб виборець проголосував за якогось кандидата чи політичну силу, невідкладно повідомляйте про це нас. Адже такі дії можуть вважатися підкупом виборців.

Коли Вас чи Ваших знайомих на роботі керівництво примусово збирає на зустрічі з кандидатами, або забороняє відвідувати такі зустрічі, або ж прямо каже, за кого потрібно голосувати чи не голосувати, погрожуючи звільненням або іншими проблемами, також повідомляйте. Такі дії можуть кваліфікуватися як використання адмінресурсу.

Якщо Ви помітили, що у Вашому населеному пункті невідомі особи поширюють різноманітні листівки чи газети, в яких розміщені неправдиві «скандальні» матеріали проти якогось кандидата чи партію, невідкладно телефонуйте і повідомте про це на «гарячу лінію». Адже використання - «чорного» PR проти конкурентів є порушенням правил ведення передвиборчої агітації.

Коли Ви стали свідком того, як представники органів влади в робочий час агітують за котрогось кандидата чи партію або ж змушують своїх підлеглих це робити також поінформуйте про це нас.

Якщо Вам відомі інші факти, які, на Вашу думку, можуть бути порушенням виборчого законодавства, то теж повідомляйте про це на номери «гарячої лінії»: 099 098 94 90, 096 176 76 97.

Крім того, повідомляти про порушення можна і через Інтернет:

- на електронну пошту організації: cvurivne@cvu.rv.ua;

- через сайт організації www.cvu.com.ua в розділі «Контакти»;

- через сторінку організації в мережі Facebook.

Фахівці організації перевірятимуть ці повідомлення і, у випадку їх підтвердження, оприлюднюватимуть такі факти через ЗМІ з метою створення публічного тиску на порушників та привернення уваги правоохоронних органів до цих порушень. Також, зателефонувавши на «гарячу лінію», виборці зможуть отримати консультації щодо реалізації своїх виборчих прав та способів реагування на виявлені порушення законодавства.

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані