укр eng
Донецький університет продовжить навчання у Вінниці на ювелірному заводі «Кристал»
66
32

Останні тижні вересня у Вінниці освітянській – ажіотаж. Усі небайдужі активно обговорюють тему переїзду сюди Донецького національного  університету.  Про можливість переїхати на підконтрольну Україні територію звернулись  з відкритим листом  до прем’єр - міністра Арсенія Яценюка  23 вересня студенти й випускники ДНУ.    Причиною  такого звернення  стало захоплення  10 вересня університету  озброєними людьми, котрі назвались представниками ДНР, й опломбували все приміщення. Крім того, вони озвучили наказ про відсторонення ректора ДонНУ професора  Романа Гринюка й призначення на цей пост іншої людини. Разом з тим  представники ДНР заявили, що відтепер  донецький університет стає філіалом московського університету імені Ломоносова. Круто! Тільки от, як каже відоме російське прислів’я: «Свежо предание, да верится с трудом».   

    Керівництво вузу більшість викладачів та студентів зайняли патріотичну позицію, заради збереження  академічних традицій і можливості розвиватись в уже окресленому руслі. Жезл подальшої освітянської долі вузу із Донбасу, де до речі навчався великий український поет і патріот Василь Стус,  впав на його батьківщину - Вінниччину.  

  У свою чергу вінницька влада одразу ж взялась за пошук приміщень і вирішення усіх практичних проблем.  Після вивчення декотрих варіантів зупинились  на приміщеннях колишнього радянського  флагмана ювелірного виробництва -  заводу «Кристал».  Наразі завершується передача 16 тисяч квадратних метрів  корпусів ювелірного заводу на баланс Вінницької міської ради.  Представники ректорату і адміністрації закладу, котрі прибули до Вінниці,   зайнялись  організаційними питаннями щодо навчання і проживання як студентів, так і викладачів.

   Навчальний процес Донецького університету  розпочинається у жовтні. На перших порах здобуватимуть знання дистанційно, згодом в режимі очно-заочної форми. Початок навчання за стаціонарною формою наразі  прогнозувати важко. Остаточне рішення буде прийнято в залежності від кількості студентів, які висловлять бажання продовжити навчання у Вінниці. Через невідому кількість студентів та викладачів, які не хочуть вчитися та працювати у виші ДНР відкритим залишається питання і з їх розселенням.

Слід відзначити, що 40% студентів вузу навчаючись в університеті в Донецьку, проживали на найманих квартирах. Наразі у Вінниці знайшли до 1000 місць для донецьких студентів використовуючи фонд гуртожитків різних навчальних закладів.

До речі,  в Донецькому університеті нараховується більше 18 тисяч студентів та аспірантів.

Реакція внничан не однозначна. Декотрі, особливо нерозважливі й нажахані, в соціальних мережах обговорюють небезпеку переїзду « в пакеті»  в центр Поділля і сепаратистських настроїв.

Однак загалом,  вигоду від цього Вінниця все ж мусить витягнути й використати.   Традиційно в національних рейтингах донецький вуз  ніколи не опускався нижче другої десятки.  А жоден вінницький вуз не підіймався до подібного рівня.  Крім того, враховуючи його наукову й навчальну базу він вважається одним із кращих навчальних закладів в Україні. Для місцевих вузів – це справжня конкуренція.

З іншого боку, навчальний процес у Вінниці достатньо потужного навчального закладу може стати стартом для втілення планів про створення у Вінниці наукового парку, Силіконової долини, що її виношувала вінницька влада  ще, починаючи з 2007 року. Тоді   губернатор,  а нині  народний депутат Олександр Домбровський підписав угоду про співробітництво з науковим парком «Київська політехніка».  Незважаючи на нападки опонентів, мовляв, це черговий офшор,  усе-таки   на місці де планувалось створення українського варіанту Силіконової долини  заклали камінь – символічний граніт науки. Але як стверджували згодом причетні до реалізації цієї ідеї,  багато чого загальмувалось тоді у високих кабінетах столичних чиновників.

 А тому, чи не шанс це тепер, який Вінниччина уже реально зможе використати. І цілком можна резюмувати, що переформатування приміщень вінницького ювелірного заводу «Кристал»  під навчальні процеси для такого потужного вузу, як ДонНУ,  це ювелірна точність результатів перебування  нинішніх  представників Вінниччини у найвищих ешелонах влади.

 Тож бо, ласкаво просимо до Вінниці!

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані