укр eng
Як я рад, як я рад, що приперся депутат!
Юрій Чумак 30.09.2014
104
20

Цьогорічна виборча кампанія майже не представлена на харківському телебаченні (мається на увазі його комунальна та державна частка, яка, власне, і підлягала моніторингу). Це, якщо дивитися через призму висвітлення діяльності політичних партій або блоків, які, як нині модно, виявляються на повірку теж партіями.

Так, «ОТБ-новини», що випускаються Харківською обласною державною телерадіокомпанією, як зазвичай, були скучними та офіційними. Основними спікерами в них фігурували президент Петро Порошенко, прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, губернатор Харківщини Ігор Балута. З’являлися й голова облради Сергій Чернов та міський голова Харкова Геннадій Кернес. Усі вони виступали виключно як виконавці своїх службових обов’язків.

Проте, якщо прискіпливо подивитися на контент новин «Харьковских известий», що виходять на міському, підконтрольному харківському мерові, «7 каналі», то з’ясується, що ледь не всі сюжети присвячені суб’єктам виборчих перегонів – кандидатам у нардепи – мажоритарникам. Щоправда, не прямо, а опосередковано.

Діючих нардепів, які в нинішній ВРаді були членами фракції Партії регіонів та вирішили балотуватися до нового складу парламенту, «Харьковские известия» показували десь у 80% своїх новостійних сюжетів. В усіх випадках тональність була виключно позитивною.

При цьому «слуги народу» відкрито піарилися, використовуючи свій статус нардепів лише як привід, а журналісти, вочевидь, вигадували інформаційні приводи, аби продемонструвати телеглядачам невичерпну турботу про людей, що так і ллється від депутатів (які до виборів у Харкові майже не появлялися).

А тепер вони «прокинулися» і відтепер повсякденно працюють на благо свого піару. Складається враження, що й сонце у Харкові не сходить без їх участі…

В якості прикладу можна навести список сюжетів у новинах лише за 1 день (15 вересня):

1. На Салтовке местные жители прикрыли наркопритон (Дмитро Святаш).

2. Впервые в городе школьники соревнуются в картинге (Володимир Мисик).

3. В Харьковском районе провели фестиваль «Сад песен Сковороды» (Євгеній Мураєв).

4. На площади Свободы прошла спортивная ярмарка "Харьков – спортивная столица (Валерій Писаренко).

5. Под патронатом народного депутата Анатолия Денисенко стартовал конкурс «Намалюй мир – воз’єднай Україну» (Анатолій Денисенко).

6. В Feldman Ecopark прошла Ночь летучих мышей (згадується Олександр Фельдман)

Якщо читач думає, що на іншу дату шквал відкритого піару був меншим, то він помиляється. Наприклад, 27 вересня теленовини виглядали так:

1. Гость в студии «Харьковских известий» – Виталий Хомутынник.

2. В детском саду №193 отпраздновали День работника дошкольного образования (Володимир Мисик).

3. В Червонозаводском районе ко всеукраинскому дню дошкольника прошёл конкурс рисунка (Анатолій Денисенко).

4. Харьков – город спортивной и творческой молодежи (депутат Харківської міської ради Володимир Скоробагач, що теж висунувся у нардепи).

До речі, останній як висунувся, так може і «засунутися». Оскільки прокуратура Київського району м. Харкова розпочала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 157 Кримінального кодексу України («Перешкоджання здійсненню виборчого права»).

25 вересня про це порушення написав кандидат в народні депутати Олександр Кірш (зазначимо, що ми писали про це ще 21 вересня), який, як і Скоробагач, балотується по 169-му округу /Київський і частина Московського районів Харкова/.

У заяві Кірша говориться, що 20 і 21 вересня в приміщенні харківської гімназії №55 невідомі люди роздавали місцевим жителям пакети з продуктами (гречка, цукор, печиво, соняшникова олія, згущене молоко). До продуктового пакету додавалася листівка депутата Харківської міськради від Партії регіонів, кандидата-самовисуванця Володимира Скоробагача.

Якщо провину останнього доведуть, на нього може очікувати штраф до 8 500 гривень, обмеження волі до 2-х років або позбавлення волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3-х років.

Можливо, це й стане однією з тем наступних сюжетів новин. Хоча, скоріше за все – не новин «Харьковских известий».

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані