укр eng
Вибори на старті - маніпуляції з соціологією
63
27

Інтернет
До вибірки увійшли три інтернет видання: Високий Вал, Події і коментарі та 0462.ua
Високий вал найбільше уваги цього тижня приділив політичній партії «Батьківщина». Практично всі матеріали були промарковані, як іміджеві. Окрім цієї політичної сили на сайті рекламувалися «Сильна Україна Сергія Тігіпка» та Анатолій Мірошниченко, керівник обласної організації Партії регіонів.

Видання в позитивній тональності інформує про діяльність народного депутата В.Дубіля (Батьківщина), а от про народного депутата В.Атрошенка (керівник обласної організації партії «Солідарність») згадує більше в негативній тональності. Наприклад, в матеріалі руху «ЧЕСНО» про нардепів, які голосували за закони 16 січня згадувалося багато нардепів, але саме прізвище Атрошенка було винесено в заголовок.

Сайт «Події і коментарі» приділяє неабияку увагу старту виборчого процесу. Цього тижня видання розміщувала інформацію громадських організацій, які займаються моніторингом виборів: ОПОРА, рух ЧЕСНО. Також видання інформує читачів хто з кандидатів балотуватиметься в тому чи іншому окрузі Чернігівщини. В цих новинах часто буває як офіційна інформація з сайту ЦВК так і припущення про потенційних кандидатів, які можуть піти на вибори. А також під чиїм протекторатом ці кандидати будуть обиратися.

Значну увагу видання цього тижня приділило протистоянню двох народних депутатів Валерія Дубіля та Владислава Атрошенка до міського голови Чернігова, Олександра Соколова. Стаття під назвою «Дубіль-Соколов: соло на двох» розповідає про певні домовленості та «розписані сценарії».

Також сайт висловлює своє бачення на вихід з партії «Батьківщина» заступника керівника обласної організації Олександра Кодоли, пояснюючи це конфліктом останнього з народним депутатом Валерієм Дубілем.

Таким чином, позитивно практично про жодного з кандидатів в депутати або партії видання не згадує, в нейтральній тональності на сайті розміщуються аналітичні огляди. В негативному світлі сайт цього тижня найбільше уваги приділив народному депутату Валерію Дубілю.

Сайт 0462.ua розміщував інформацію про передвиборчі перегони, в основному загальноукраїнську. Так сайт інформував про діяльність Сергія Тігіпка (схожі матеріали розміщуються на інших ресурсах з поміткою «Імідж»), розповідав про те, що «Ахметов, Левочкин и Медведчук перейменують Партію регіонів і разом підуть на вибори», а також наводив результати соцопитування. Цікаво, що згадуване опитування розміщене з порушенням вимог, які ставляться до оформлення результатів соціологічних досліджень, а тому можна вважати цей текст маніпулятивно-замовним. Про це свідчить і заголовок: «Партия местного самоуправления портит радужную картину Гриценко, Тигипко и «Самопомощи» Садового».

Телебачення

ОДТРК «Сівер-центр» приділяла увагу загальноукраїнським подіям. У новинах згадувалися Президент, Прем'єр-міністр як посадовці, що виконують свої обов’язки. Також багато сюжетів було присвячено подіям в зоні АТО та тим, кого втратила Чернігівщина за ці дні.

Телеканал щодня інформує глядачів про життя на визволених територіях.
Про вибори практично у новинах сюжетів не було. Єдиною згадкою була заява голови обласної ради Миколи Звєрєва про те, що він не буде брати участь у виборах в якості кандидата в депутати.

Телеканал «Дитинець» на початку тижня активно інформував про позачергову сесію Чернігівської міської ради. На цю тему у новинах було два практично протилежних сюжети, в одному про сесію інформували критикуючи дії представників «Батьківщини» та міського голови О. Соколова, а наступного дня вийшов сюжет у новинах (під рубрикою «політика») де інформація про сесію подавалася з т.з. представників «Батьківщини».

Друковані видання

Найбільш активно у друкованих виданнях рекламують себе Олег Ляшко, Юлія Тимошенко, Сергій Тігіпко та Олександр Вілкул. Менше уваги до своєї діяльності привертали депутати обласної ради Валентин Запорощук та Анатолій Мірошиченко.
Олег Ляшко розмістив матеріал під назвою «Радикальна партія: від Франко до Ляшко». Сергій Тігіпко переконує, що «Власть наконец-то осознала необходимость переговоров для мирного урегулирования конфликта на востоке Украины». Крім того у газетах було розміщено результати соціологічного опитування, заголовок якого «Сильна Україна» Тігіпка – лідер опозиційних партій на парламентських виборах».

Про НАТО цього тижня згадували практично всі видання, які входять до вибірки. Інформація стосувалася ініціювання політичною партією «Батьківщина» референдуму про вступ до системи колективної системи безпеки.

Валентин Запорощук згадувався у виданні «Деснянка вільна». Де розміщувалися статті про його діяльність та благодійність. Депутат обласної ради за інформацією експертів планує стати кандидатом в депутати по одному з мажоритарних округів Чернігівської області.

Таким чином, як бачимо інформування читачів та глядачів про виборчі перегони стало більш активним, ніж на попередньому тижні. В основному, інформація має іміджевий характер або ж розміщується у аналітичних оглядах. Серед маніпулятивних технологій, які найчастіше використовувалися учасниками виборчих перегонів - інформування про результати соціологічних досліджень.

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані