укр eng
Благодійність закінчується там, де включаються камери
106
29

#PIC1

(ALS) Ice Bucket Challenge - кампанія, спрямована на благодійництво, сенс якої в обливанні себе відром крижаної води з метою отримання коштів фондом з вивчення аміотрофічного бічного склерозу. Флешмоб набрав популярності у соціальних мережах у серпні 2014 року. (Вікіпедія)

Учасниками акції стали багато відомих особистостей, зокрема актор американського театру і кіно Він Дізель, репер і мільярдер Dr. Dre, власник і засновник компанії Microsoft Білл Гейтс, легенда Баскетболу Майкл Джордан, Брітні Спірс, Ріанна, Леді Гага, Дженніфер Лопес, Кріштіану Роналду, Том Круз, Джон Траволта, Адріано Челентано…

За правилами, учасник, що облив себе відром крижаної води, має право кинути виклик ще трьом учасникам. Протягом 24 годин вони повинні зробити те ж саме. У разі відмови від участі в акції людина повинна внести пожертвування в доброчинний фонд в розмірі $100, в разі прийняття — сума складає всього $10.

Однак, якщо західна мода на флешмоби виглядала абсолютно природно і невимушено, мовляв, побачили здатність мільйонерів та мільярдерів покепкувати самим з себе, то в Україні, яка виборює незалежність перед російською збройною агресією й одночасно намагається провести парламентські вибори - флешмоби набули дещо іншої якості.

Акція перетворилася на збір коштів, які підуть на лікування онкохворих, а на Волині в такий спосіб почали збирати кошти для допомоги українській армії.

Хвиля обливання прокотилася серед мистецького бомонду, політиків і простих громадян, що ж штовхає людей з нічев’я вивернути відро крижаної води собі на голову і при цьому посміхатися? Марнославство? Благодійність на показ? Чи здатність наслідування більш успішних, більш багатих, більш прогресивних представників Homo sapiens?

Слід зазначити, у акції знайшлися й критики. "Хочете шоу, облийтесь чимось іншим, гівном, наприклад, тоді воякам перед смертю, хоч смішно буде згадати за кого вони гинули» - так вважає Андрій Кузьменко, знаний лідер гурту «Скрябін».

Засудив марнославство політиків і Святослав Вакарчук, на його переконання: "Там де включаються камери, благодійність закінчується..."

А й справді, патологічна пристрасть політиків піаритися — негативна риса особистості, яка формується у якусь набуту, від виборчої кампанії до виборчої кампанії, психологічну ваду, що характеризується частим намаганням людини показатися іншим у вигідному світлі й усіляким униканням такого висвітлення у ЗМІ, у якому вона могла би зробити відразливе враження.

Яку б мотивацію кожен учасник для себе не обрав, зрозуміло одне: західна ідея спрацювала. І хоча складно шоумену Дзідзьо, поєднати флешмоб присвячений збору коштів для вивчення аміотрофічного бічного склерозу, з гаслом «Слава Україні»!!!, однак, якщо відро крижаної води врятує бодай одне людське життя – це беззаперечно добре.

Хто ж з тих чи інших причин не поділяє оптимізму стосовно крижаної купелі, кому є неприйнятним почуття колективізму, хто надто сором’язливий або просто не публічна особа, зробіть добро і наберіть зі свого мобільного 565 і не публічно підтримайте Українську Армію, адже саме завдяки нашим воїнам ми ще існуємо на мапі як держава.

Коментарі
Поки що немає жодного коментаря
Залишити коментар
Для того, щоб залишити коментар, зареєструйтесь або увійдіть до системи, якщо вже зареєстровані